Plaża i kąpielisko po nowemu

Grodzisk Maz.

Za oknem jeszcze zima, ale w Grodzisku już ruszają przygotowania do wakacji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami grodziskich włodarzy ogłoszono przetarg na konserwację kąpieliska i plaży na Stawach Walczewskiego.

Kąpielisko na Stawach Walczewskiego to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc do kąpieli w okolicy. Mieszkańcy maja tu do swojej dyspozycji nie tylko staw, gdzie mogą schłodzić się w upały. Stworzono tu również piaskową plażę. Miłośnicy opalania mogą wypożyczyć leżaki i łapać promienie słońca. A jeśli opalanie i pluskanie w wodzie się znudzi, to w ramach rozrywki można wypożyczyć kajak lub rower wodny. 

Grodziski magistrat chce zadbać o to, by i w tym roku plaża i kąpielisko zachęcały do spędzania wolnego czasu nad woda, dlatego zgodnie z zapowiedziami ogłoszono przetarg na konserwację tych elementów. Na czym będą polegały prace? Konieczna jest wymiana zanieczyszczonego piasku. Dodatkowo wzmocnione zostanie dno kąpieliska oraz skarpy które do niego przylegają. Prace konserwacyjne obejmą również dopływ rzeki Rokicianki. Tu konieczne jest odmulenie dopływu rzeki. 

Wybrany w przetargu wykonawca na realizację zleconych prac będzie miał 60 dni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.