Płatność kartą za bilety WKD coraz bliżej

Region

Dobre wieści dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zgodnie z zapowiedziami przwoźnik szykuje się do uruchomienia płatności kartą za bilety. Ogłoszono już przetarg w tej sprawie.

O tym, że w WKD szykuje się płatnicza rewolucja, informowaliśmy kilka tygodni temu. – Wprowadzenie możliwości płatności kartą w kasach biletowych WKD zostanie wdrożone w ramach przedsięwzięcia związanego z zakupem i dostawą nowych terminali kasowych wraz z oprogramowaniem. Nowe terminale kasowe będą zintegrowane z istniejącymi systemami płatności bezgotówkowej. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia procedury przetargowej na zakup i dostawę urządzeń – mówił nam w połowie kwietnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Przetarg został już ogłoszony. Na oferty od zainteresowanych firm „wukadka” czeka do 15 czerwca.  Jeśli złożone propozycje nie przekroczą możliwości finansowych przewoźnika i uda się wyłonić zwycięzcę, możliwość płatności kartą pojawi się w kasach WKD na przełomie roku. Wykonawcy WKD daje pół roku na wywiązanie się z zadania. – Dostawa i wdrożenie nowych terminali kasowych według przyjętych założeń odbędzie się w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą – zaznacza Kulesza.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.