Plany inwestycyjne Nadarzyna

Nadarzyn

Nadarzyn jest kolejną gminą w naszym regionie, która ma już gotowy projekt budżetu. Sprawdziliśmy jakie inwestycje będą realizowane na terenie Nadarzyna w przyszłym roku. Jesteście ciekawi?

Przyszłoroczne dochody budżetu oszacowano na 123 mln zł, a wydatki na blisko 135,5 mln zł. To oznacza, że w gminnej kasie pojawi się deficyt w wysokości prawie 12,5 mln zł. Deficyt ma być pokryty z pożyczek ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz sprzedaży papierów wartościowych. Na inwestycje gmina Nadarzyn chce wydać przeszło 39 mln zł.

Na liście zadań do realizacji znalazło się wiele pozycji. Wśród nich są inwestycje wiązane z drogami. W przyszłym roku planowane są przebudowa ul. Głównej w Ruścu, remont ul. Czereśniowej i Kozaków w miejscowości Szamoty, remont ul. Dzikiej Róży w Strzeniówce, remont Pastelowej wraz z fragmentem Ogrodowej w Wolicy, zaprojektowanie i przebudowa połączenia ul. przejazdowej z ul. Sitarskich w Nadarzynie oraz wykonanie dokumentacji projektowej i remontu ul. Główniej również w Nadarzynie. Wszystkie te zadania pochłoną ponad 2,2 mln zł.

W przyszłym roku a Nadarzynie nie zabraknie inwestycji oświatowych. Planowana jest rozbudowa podstawówki w Nadarzynie (3,5 mln zł), Młochowie (2.6 mln zł), Kostowcu (2 mln zł).

Natomiast na ochronę powietrza i klimatu gmina wyda przeszło 12,5 mln zł, z czego większość pochłoną zadania związane z budową ścieżek rowerowych, parkingu Parkuj i Jedź oraz program „OZE w gminie Nadarzyn”.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.