Planowane rondo na granicy Pruszkowa i Komorowa

Region

Powiat pruszkowski planuje wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ul. Komorowskiej z Brzozową. Obecnie jest tam bardzo niebezpiecznie.

Wspomniane miejsce znajduje się na granicy Pruszkowa i Komorowa. Obie drogi należą do powiatu pruszkowskiego. Rozwiązanie pierwszeństwa przejazdu oraz ogrodzenia okolicznych posesji znacznie zwiększają ryzyko wypadków. Najlepszym rozwiązaniem, aby temu zapobiegać, jest wybudowanie ronda.

– Zrobiliśmy już projekt – powiedział nam Sławomir Walendowski z wydziału inwestycji i drogownictwa powiatu pruszkowskiego. Następnym krokiem będzie wykup części działek na podstawie specustawy drogowej. Jak powiedział Walendowski, po wstępnych ustaleniach nie widać zagrożeń i oporu ze strony mieszkańców. Nikt bowiem nie będzie przesiedlany.

Planowany termin zakończenia całej inwestycji to wrzesień tego roku. Wciąż nieznany jest jej koszt, ponieważ trwa wspomniany wykup części działek.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.