Place zabaw od soboty?

Region

Od najbliższej soboty zostaną otwarte place zabaw – tak wynika z nieoficjalnych informacji jakich dowiedziała się stacja RMF FM. Jednak będą one funkcjonować z zachowaniem pewnych obostrzeń.

Na otwarcie placów zabaw rodzice i dzieci czekają z niecierpliwością. W sieci pojawia się wiele negatywnych komentarzy, związanych z brakiem otwarcia miejsc do zabawy dla dzieci. Rodzice zarzucają rządowi, że w pierwszej kolejności otworzył żłobki i przedszkola, a nie place zabaw. Według dziennikarza RMF FM, zapis o otwarciu placów zabaw znajdzie się w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia, które na razie jest w przygotowaniu.

Prawdopodobnie otwarcie placów zabaw nastąpi już w sobotę, ale czeka nas kilka ważnych zmian w związku z ich użytkowaniem. Według doniesień medialnych trzeba będzie unikać zatłoczonych placów zabaw, rodzice będą musieli nosić maseczki i samodzielnie odkażać powierzchnie, których dotykają dzieci.

Z informacji RMF FM wynika, że właściciele placów zabaw będą musieli regularnie dezynfekować wszystkie sprzęty. Nie wiadomo na razie, kto i w jaki sposób będzie to egzekwować. Szczegóły ma określić sanepid.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Place zabaw od soboty?”

 1. CZYTELNICZKA pisze:

  Od Tygodni można patrzeć jak rodzicę sa z dziećmi na placach zabaw i bez MASECZEK

 2. zz pisze:

  sale zabaw otwierają a place na powietrzu zamknięte ????

 3. ananim pisze:

  A jak zwierzęta srają w piaskownice, to nikt ich nie dezynfekuje. Skończmy z tą paranoją.Już firmy produkujące płyny „dezynfekujące” i ich dystrybutorzy ponabijali sobie kabzy.

  • Dr.Huckenbush pisze:

   Tak apropos jak ceny wrócą do normalności (maseczka za 20 groszy itd), to proponuję zrobić mały zapas maseczek i płynów dezynfekujących, bo nie wiadomo kiedy znowu wymyślą nam nowego wirusa i podobne obostrzenia, których doświadczamy od początku marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły