Plac w Komorowie zyskał patronów

Region

Radni gminy Michałowice podjęli uchwałę dotyczącą nadania nazwy placowi położonemu w centrum Komorowa. Patronami placu zostali Maria i Józef Markiewiczowie.

W dniu 8 lipca podczas XLV rady gminy Michałowice podjęto uchwałę dotyczącą nadania nazwy do tej pory bezimiennemu placowi położonemu w Komorowie.
Plac znajdujący się miedzy ulicą Kolejową a torami WKD, uzyska imię Marii i Józefa Markowiczów. Uchwała ustanawiająca nadanie nazwy wejdzie w życie po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym.

Pomysł na nazwę placu zrodził się w związku z 80 rocznicą założenia osiedla. To właśnie Państwo Markowiczowie wydzielili ze swoich dóbr tereny na których powstało osiedle. Do tej pory nie było miejsca w Komorowie, ani ulicy noszącej nazwę przypominającą o założycielach osiedla. Radni chcą w ten sposób podkreślić jak wielką rolę w historii Komorowa odegrali państwo Markiewiczowie. Plac noszący ich imię ma sprawić by podróżujący i mieszkańcy zapoznali się z postaciami Markiewiczów

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.