Płać podatek w miejscu zamieszkania

Region

Urzędy Miast i Gmin zachęcają do rozliczania podatku dochodowego za 2010 rok zgodnie ze swoim faktycznym miejscem zamieszkania, a nie zameldowania.

Składanie PIT-u w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie (mieszkańcy powiatu pruszkowskiego) lub Grodzisku Mazowieckiem (mieszkańcy powiatu grodziskiego) jest zgodne z przepisami prawa – art. 45 ust. 1b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 z późniejszymi zmianami). Jednocześnie w ten sposób, część podatku zasila budżet miejscowości, w której dana osoba faktycznie mieszka i od której oczekujemy poprawy warunków życia.

Aby dokonać zgłoszenia, wystarczy złożyć lub wysłać pocztą w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie lub Grodzisku, deklarację aktualizacyjną NIP – 3, w której to deklaracji można podać adres zameldowania i różny od niego adres faktycznego zamieszkania.

Uzyskane dzięki temu większe wpływy, umożliwią przeznaczanie większych kwot na poprawę warunków w gminach.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.