PKP coraz bliżej wyłonienia projektanta dworców w Brwinowie i Milanówku

Region

W połowie grudnia PKP S.A otworzyły oferty w przetargu na wykonanie projektu przebudowy ośmiu dworców, w tym w Brwinowie, Milanówku i Jaktorowie. Zapytaliśmy kolejarzy na jakim etapie jest procedura i kiedy możemy poznać rozstrzygnięcie.

Opracowanie dokumentacji to element przygotowania do dużej inwestycji polegającej na przebudowie ośmiu budynków: w Milanówku, Brwinowie, Jaktorowie oraz w Pilawie, Swarzewie, Nałęczowie, miejscowościach Mrzezino i Szymankowo. – Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy ośmiu dworców, w tym Brwinowa, Jaktorowa i Milanówka, zakończył się. Obecnie jesteśmy na etapie badania ofert. Wybór projektanta będzie możliwy po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur (uzupełnienia dokumentacji, wyjaśnienia). Wyłonienie wykonawcy planujemy w lutym tego roku – mówi nam Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A.

– Celem prowadzonych inwestycji jest kompleksowa modernizacja dworców i przestrzeni zewnętrznej z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów budowlanych i w poszanowaniu zabytkowego charakteru budynków objętych ochroną konserwatorską. PKP zależy także na stworzeniu wysokiej jakości przestrzeni obsługi podróżnych z jednoczesnym dostosowaniem budynków do korzystania w przez osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się, czyli pasażerów z niepełnosprawnościami, osób starszych, podróżnych z dziećmi czy z dużymi bagażami. Efektem modernizacji będzie stworzenie obiektów wpisujących się w obowiązujące trendy projektowe z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju, minimalizowania kosztów eksploatacji i maksymalizacji efektywności ich wykorzystania. Ważnym aspektem jest minimalizacja oddziaływania obiektu na środowisko oraz kosztów jego utrzymania i eksploatacji – zaznacza rzecznik PKP S.A.

Konkretny zakres inwestycji poznamy po zakończeniu prac związanych z projektem. – Szczegóły prac budowlanych, dotyczące m.in. zagospodarowania przestrzeni pasażerskich i komercyjnych, będzie możliwy do określenia po inwentaryzacji wykonanej na etapie prac projektowych w procesie konsultacji z przewoźnikami kolejowymi – wyjaśnia Michał Stilger.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “PKP coraz bliżej wyłonienia projektanta dworców w Brwinowie i Milanówku”

 1. Patologia pisze:

  To kurna po co remontowali w Milanówku a budowali nowy od podstaw w Brwinowie całe lato, jesień i pół zimy??? Żeby jeszcze raz po przetargu swoim ziomkom dać??? Czy za te marnotrawstwo ktoś beknie???

 2. Nie ma pociągów pisze:

  W związku z powyższym pociągi nie będą kursować do odwołania. Pasażerom życzymy przyjemnej podróży.

 3. Maszynista onanista pisze:

  Polska Kuriozalna Patologia – korzystam jak muszę.

 4. Podwyżka pisze:

  A może by tak bilet metropolitalny?

 5. ... pisze:

  W takim razie po co je teraz remontowali? Żeby je rozwalić teraz i zbudować od nowa? Marnotrawienie pieniędzy….

  • Mieszkaniec pisze:

   Teraz mowa o czym innym – o dworcach. W Milanówku budynek od ul. Warszawskiej nie był ruszany podczas remontu linii 447.

 6. Kolejorz pisze:

  W trakcie remontu oczywiście w/w przystanki będą nieczynne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły