PIT STOP w Pruszkowie

Pruszków

W najbliższy wtorek, 13 sierpnia, w Pruszkowie zagości PIT STOP. To część ogólnopolskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Jej ambasadorem jest Kajetan Kajetanowicz.

PIT STOPY organizowane są w ramach kampanii „LOTOS – Mistrzowie w pasach”. Jej celem jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach oraz poprawnego montażu fotelików, w których przewożone są dzieci. Skierowana jest zarówno do kierowców jak i pasażerów.

Ma kameralny charakter. Polega na spotkaniach na stacjach paliw i rozmowach kierowców z ekspertami. Tego, że przynosi to pozytywny skutek, dowiodły poprzednie edycje. – Z badań wynika, że liczna grupa podróżujących, biorących udział w tych spotkaniach, była nieświadoma podstawowych zasad odnoszących się do prawidłowego stosowania pasów bezpieczeństwa. W rezultacie podczas podsumowania jednej z poprzednich kampanii oszacowano, że średnio jedynie około 30 proc. osób prawidłowo korzysta z pasów bezpieczeństwa. Podobne wyniki uzyskano w obserwacjach użytkowania fotelików ochronnych, gdzie w blisko 70 proc. przypadkach odnotowano nieprawidłowości. Fakt wystąpienia aż 30 proc. błędów najwyższego ryzyka, które w wypadkach drogowych mogą przekładać się na większą liczbę ofiar śmiertelnych, pokazał dużą skalę problemu – zaznaczają organizatorzy.

Ambasadorem kampanii jest trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz. Patronat nad kampanią objęli Komendant Główny Policji oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W Pruszkowie eksperci będą czekać w najbliższy wtorek, 13 sierpnia, w godz. 11.00-17.00 na stacji paliw LOTOS przy ul. Poznańskiej. Poza dobrą radą kierowcy otrzymają ciekawe gadżety, upominki i materiały edukacyjne.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “PIT STOP w Pruszkowie”

 1. Zbigniew pisze:

  Powinni edukować „pedalarzy” którzy stanowią prawdziwe zagrożenie, za nic mają przepisy. Obok ścieżka ale jedzie ulicą, nagminne przejeżdżanie przez pasy na rowerze w miejscu w którym nie ma drogi dla rowerów – jak widzę że dzieci tez tak robią to krew mi się gotuje bo te dzieci biorą przykład z tych „pedalarzy”, na drodze o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h (2 pasy w obu kierunkach oddzielone pasem zieleni) też ich nie brakuje.

 2. Zosia pisze:

  Niech uczą pieszych, że nie wchodzii się pod koła pojazdu. Trzeba się rozglądać.

 3. Żbikowianka pisze:

  Czy będzie Kajetan Kajetanowicz czy tylko eksperci?

 4. oj tam oj tam pisze:

  Jakim trzeba być półgłówkiem, aby nie wiedzieć jak się zapina pasy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły