Pilna zbiórka na operację Oskara z Pruszkowa

Pruszków

Oskar to 9-letni mieszkaniec Pruszkowa. Od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, a od pewnego czasu także z ogromnym bólem spowodowanym przez neurogenne zwichnięcie stawu biodrowego. Potrzebna jest kosztowna operacja.

Bez tego zabiegu Oskar nie tylko będzie cierpiał, ale też może stracić te umiejętności, które z trudem wypracował w trakcie rehabilitacji. – Jeden z największych stawów człowieka, czyli staw biodrowy, uległ neurogennemu zwichnięciu. Nie jest to wynik urazu, ale poważne powikłanie nieprawidłowo pracujących, spastycznych mięśni oraz nieodpowiednio wykształconej budowy. Zwichnięcie powoduje coraz silniejszy ból i cierpienie. Widok cierpienia własnego dziecka to chyba najgorsze, co może spotkać matkę – mówi mama Oskara.

– Oskar już teraz z trudem stawia kroki, na które do tej pory tak ciężko pracował . Bez operacji nie będzie mógł funkcjonować choćby w takim zakresie jak dotychczas. Operacja jest bardzo inwazyjna i rozległa, dlatego chcemy oddać nasze dziecko w jak najlepsze lekarskie ręce w sprawdzonym miejscu. Tym miejscem jest Dziecięca Klinika Ortopedyczna w Aschau, w której pomoc uzyskało już wiele polskich dzieci z porażeniem mózgowym. Niemiecką klinikę wyróżnia to, że po operacji stabilizuje się biodra metodą bezgipsową stosując tzw. blok, czyli specjalną piankę wykrojoną indywidualnie dla każdego pacjenta – dodają rodzice chłopca.

Zabieg może odbyć się już 29 lipca. Jedyną przeszkodą są pieniądze. Operacja kosztuje ponad 140 tys zł. Brakująca kwota to ponad 120 tys.

Zbiórkę dla Oskara znajdziecie tu. Każde, nawet drobne wsparcie, jest bardzo ważne!

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pilna zbiórka na operację Oskara z Pruszkowa”

 1. WPR pisze:

  Drogo strasznie !!! 🙁 Na Ukrainie pewno taniej !

 2. xxxx pisze:

  a gdzie nr konta????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły