Piktogramy dla bezpieczeństwa

Region

Na terenie powiatu pruszkowskiego, na drogach przy placówkach oświatowych zostały namalowane piktogramy, które mają zwracać uwagę kierowców na obecność dzieci i powodować zdjęcie nogi z gazu.

Ostrzegawcze piktogramy pojawiły się w:

Piastowie – ul. Piłsudskiego, ul. Dworcowa,
Pruszkowie – ul. Plantowa, Armii Krajowej zjazd z wiaduktu do Lipowej i od drugiej strony przed ul. Lipową jadąc na wiadukt, Bohaterów Warszawy, Plantowa, Promyka
Komorowie – Al. M. Dąbrowskiej, droga nr 3122W
Ładach – ul. Długa

Z kolei przy na parkingu przy ul. Powstańców 7A w Pruszkowie namalowano miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to kolejny krok w walce z barierami, które napotykają mieszkańcy z niepełnosprawnościami z naszego powiatu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Piktogramy dla bezpieczeństwa”

 1. esda pisze:

  O to znak który mówi redukcja i but xD

 2. Mirosław pisze:

  Kierowca ma zwracać uwagę na pieszych, a nie malunki na ulicy. Ciekawe ile będzie wypadków przez te kretyńskie pomysły. To samo jest na Prusa, gdzie dyskotekowe świecidełka odwracają uwagę od pieszych.

  • X pisze:

   Chyba twoja uwagę podrzędnego podczlowieka który nie umie jeździć. Pasy też odwracają uwagę? A jak patrzysz na znaki to też nie kontrolujesz pojazdu? A jak przy drodze stoi bilboard to zjeżdżasz na pobocze odsapnac czy mordujesz pieszych?
   Nic dziwnego że Pruszkowie jeżdżą 20 – 30 na godzinę i ciągle mają wypadki a ja mogę tam jechać 70 i wszyscy są bezpieczni skoro jesteście takimi podludźmi.

  • X pisze:

   W sensie co odwraca twoja uwagę tam? Narysowane pasy, czy powtórzenie znaku pionowego żeby było co łatwiej? A jak bilboard stoi przy drodze to stajesz na poboczu odsapnac z nadmiaru wrażeń czy taranujesz pieszych na najbliższym przejściu?

  • Ania pisze:

   Na Prusa to powinny być spowalniacze a przynajmniej jeden zaraz przy bloku Prusa 10. Jeżdżą tam jak nienormalni, pasy co 20 m a oni na pełnym rozpędzie jadą 😤 Albo sie stoi pare minut, zeby przepuścili albo trzeba wymuszać przejście przez ulicę. A od 1 lipca kierowca ma obowiązek sie zatrzymać przy pasach, jeśli widzi pieszego. I kultura tez wymagałaby troche więcej.

   • none pisze:

    Bo to jest kretyński pomysł, żeby na jednej z głównych ulic przelotowych w dużym mieście robić przejścia dla pieszych co 20m.

   • Od zawsze WPR pisze:

    Zlikwidować dwa przejścia i po problemie. A pieszy, który będzie chciał skrócić sobie drogę do bloku i wtargnie na jezdnie będzie przestępcą.

   • X pisze:

    Ania, dziwne bo ostatnio jeżdżąc tamtędy ustawialem pomiar prędkości i ten twój pełny rozpęd gdy jest najwięcej samochodów wynosi 24km/h.
    Dodatkowo od twojego komentarza sprawdzałem ile samochodów muszę pościć zanim będę mógł przejść gdy spacerowałem w tamtej okolicy. Odpowiedz brzmi 0 – 2 od stanięcia przed pasami w gotowości na wejście. Dwa samochody koszyka mnie około 10 sekund. Nie brzmi się w sensie gdyby zależało mi na czasie to bym bo wsiadl w samochód a nie bawił się w spacerki. Najgorsi są jak zwykle najwolniejsinkierowcy, co pewnie wynika z niskiego refleksu i zagubienia na drodze i poczucia że skoro jadę wolno to jadę bezpiecznie więc nie muszę robić nic więcej.

    Ania nie jesteś przypadkiem wieśniarą co się boi 5g, telewizorów i nie potrafi korzystać z przejść dla pieszych?

   • Gg pisze:

    Sprawdziłem. Po pierwsze kierowcy powinni zatrzymywać się przed pasami a nie na pasach ale pewnie jesteś wieśniaka i nie wiesz jak droga działa.
    Po drugie pieszy ma już dziś pierwszeństwo na pasach. Po trzecie po ci zatrzymywać się przed pasami jeżeli widzisz gdzieś pieszego?

    Tak naprawdę nowe przepisy nakładają na kierowców obowiązek obserwacji nie tylko przejścia dla pieszych się też jego okolic (co swoją drogą musiałem że każdy v rozsądny kierowca robi ale ja jeżdżę szybko i bezpiecznie więc może dlatego ja tak robię a ci wolniejsi co mają wypadki nie). Pieszy dalej ma pierwszeństwo dopiero wchodząc na przejście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły