Pijany wjechał autem do rowu

Grodzisk Maz.

59-letni mężczyzna nie zapanował nad swoim pojazdem i wjechał do rowu. Policjanci przebadali kierowcę alkomatem, miał dwa promile. Ponadto chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował funkcjonariuszom łapówkę. Teraz odpowie za dwa bezprawne czyny.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu po godzinie 20.30. Mundurowi z grodziskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Baranów zauważyli na poboczu uszkodzony pojazd. Kierowcy nie było trzeba długo szukać. Wskazały go osoby znajdujące się pobliżu, które wcześniej pomagały mu wydostać auto z rowu.

Policjanci postanoli sprawdzić mężczyznę siedzącego za kierownicą w samochodzie. Badanie stanu trzeźwości rozwiało wszelkie wątpliwości… 59-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ale to jeszcze nie koniec dokonań tego kierowcy. W trakcie gdy policjanci sporzadzali dokumentację 59-latek zaproponował im pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności, w tym sfałszowanie wyników pomiaru trzeźwości.

Oczywiście mężczyzna trafił do policyjnej celi. Czesław C. po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Teraz 59-latek będzie musiał ponieść większe koszty, bo za niebezpieczne zachowanie na drodze grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo korupcyjne nawet do 8 lat.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.