Pijany kierowca „wpadł” dzięki monitoringowi

Pruszków

Tym razem monitoring miejski w Pruszkowie okazał się skuteczny. Dzięki czujności operatora kamer udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę opla.

W nocy z 29 na 30 marca, w okolicach dworca PKP w Pruszkowie dyżurny monitoringu zauważył grupę młodych mężczyzn, którzy spożywali alkohol. Jedna z tych osób postanowiła wsiąść za kierowcę i wraz z pozostałymi uczestnikami imprezy parkingowej zwyczajnie odjechać. 

– Kontynuując obserwację i dalszy przebieg sytuacji, mając dowód w postaci nagrania kamery i uzasadnione podejrzenie o prowadzeniu samochodu po spożyciu alkoholu, funkcjonariusz natychmiast zwrócił się z prośbą o pomoc w zatrzymaniu pojazdu załogi pruszkowskiej komendy policji – napisano na stronie Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Tymczasem opel oddalał się ul. Sienkiewicza w kierunku Kościuszki. W końcu kierowca wraz z pasażerami zatrzymali się przy restauracji w rejonie ul. Niecałej. W tym momencie na miejsce dotarli już policjanci, którzy skontrolowali stan trzeźwości osoby siedzącej za kierownicą. Przypuszczenia strażników miejskich okazały się trafne, ponieważ mężczyzna miał blisko jeden promil alkoholu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.