Pierwszy T.B.S. w Grodzisku Maz.

Region

W środę, 13 października, w Grodzisku Maz. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Budynek powstanie przy ul. Milanowskiej. Znajdzie się w nim 45 mieszkań o łącznej powierzchni 2 431, 22 m. kw. Chętnych do zamieszkania w nowym bloku nie brakowało. Jak nas poinformował Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Maz., podań było trzy razy więcej niż dostępnych lokali. Kryterium ich przyznawania stanowiły dochody. Lista chętnych jest już zamknięta.

– Praktycznie każda gmina ma taki TBS, miałem wiele postulatów, aby również w Grodzisku powstały podobne budynki, daje to możliwość posiadania własnego mieszkania biedniejszym ludziom. Nie trzeba było wpłacać całej kwoty, wystarczyło 30-40 tys. zł. – powiedział burmistrz.

W trzyklatkowym bloku znajdą się 2 i 3 pokojowe mieszkania, a w każdym z nich pomieszczenie gospodarcze i miejsce parkingowe. Zakończenie budowy planowane jest na przyszły rok.- Pogoda nam sprzyja, więc mamy nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem – stwierdził burmistrz.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.