Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie

Nadarzyn

Wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński poinformował, że u jego syna potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wójt wraz z żoną zostali objęci przymusową kwarantanną.

O całej sytuacji mieszkańców poinformował… sam wójt za pośrednictwem swojego profilu na facebooku. Okazuje się, że jego syn zaobserwował u siebie objawy wskazujące na zarażenie koronawirusem. Co więcej w ostatnim czasie syn wójta Adrian Zwoliński miał kontakt z osobami z północnych Włoch. Jak opisuje wójt tylko dzięki uporowi syna udało się przeprowadzić badania na koronawirusa. Wcześniej lekarze odsyłali go do domu diagnozując zwykłą grypę. – Dzisiaj (wtorek) w południe mój syn ( Adrian)- mieszkaniec Pruszkowa – poinformował mnie, że zauważył u siebie objawy zbliżone do zarażenia wirusem SARS-Cov-2, czyli gorączka ok 38 st C, duszności, suchy kaszel, bóle mięśniowe – relacjonuje Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn. – W szpitalu po odczekaniu w kolejce, Adrian przeszedł wywiad i pomiar temperatury. Ponownie zasugerowano mu grypę. Ponieważ się uparł na testy, sympatyczna, ale bardzo zmęczona Pani doktor pobrała mu wymaz z nosogardła. Po kolejnych 5 godzinach otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa. Ze względu na młody wiek, zdrowy i silny organizm oraz brak większych problemów z oddychaniem rokowania są bardzo dobre. Nie mniej najprawdopodobniej najbliższe dwa tygodnie syn spędzi w szpitalu. Wraz z nim na oddział przyjęto 4 osoby – dodaje Zwolinśki.

W Nadarzynie powołany przez wójta zespół spotka się z dyrektorami placówek oświatowych i jednostek gminnych. Należy spodziewać się ograniczeń w pracy wspomnianych instytucji. Niewykluczone, że niebawem rząd zawiesi działalność szkół i przedszkoli.

Wpis wójta Dariusza Zwolińskiego zamieszczamy poniżej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 71

71 odpowiedzi na “Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie”

 1. Grzegorz pisze:

  Bardzo dziękujemy obecnemu Rządowi i Prezydentowi Dudzie za skuteczne działanie, w tych trudnych czasach. Ciężko pracują. Tarcza antykryzysowa jest naprawdę świetna. A teraz wracam pamięcią do kryzysu w 2009 roku i decyzje Tuska: Trzeba zacisnąć pasa i podwyżki podatków (sami rozdawali sobie premie). Kto miał użytkowani wieczyste w Nadarzenie i okolicach dostawał 500% podwyżki tego podatku…

 2. Przemęczony pracownik służby zdrowia pisze:

  Pracujemy 24 godziny na dobę, brakuje testów, brakuje masek, kombinezonów, brakuje rąk do pracy -Na razie panujemy nad sytuacją, będziemy pracować do utraty sił i jeszcze jeden dzień dłużej, ale tylko z waszą odpowiedzialnością i zrozumieniem

 3. zez pisze:

  Wybory będą musiały być przełożone – ocenił prezydencki doradca, profesor Andrzej Zybertowicz.

 4. Kuba pisze:

  Boicie sie wirusa…zacznijcie się leczyć z nienawiści i wredoty którą widać prawie w każdym komentarzu ..

 5. ToTylkoJa pisze:

  Tak się zastanawiam czy kupowanie pieczywa w marketach i sklepach w których jest dział samoobsługowy jest bezpieczne. Przecież wybierając pieczywo ludzie „macają” kilka innych wyrobów,.. nikt nie zakłada foliowych rękawiczek,..

  • ello pisze:

   Racja. Ale jak epidemii nie ma to też mało estetyczne i higieniczne jest to przebieranie w bułach. Często się widzi jak ludzie macają bułki i odrzucają bo za mało chrupiąca. A kto ich wie co tymi rękami wcześniej robili.
   Piekarnie powinny coś wymyślić żeby nie było takiego czegoś. Może jakieś dyspensery że np naciskasz i tylko 1 bułka wypada do siatki :).
   Bez macania bez problemu.

 6. Grażyna pisze:

  Tera ino do kościułka sie pomodlić iść trza. I koniecznie pocałować stópki Jezuska i świnconej wody do domu do picia wzionć.

  • ech... pisze:

   A teraz sięgnij po słownik ortograficzny i sprawdź, jak się pisze słowo Kościół, choć może wystarczy, że porównasz z tym jak ja napisałem.

 7. Tenon pisze:

  A czy komunikat o tym że p. Adrian korzystał w niedziele z basenu w Pruszkowie to mieszkańcom przekazano?

 8. ToTylkoJa pisze:

  Dlaczego syn wójta został poddany testom skoro nie był w strefie objętej korona wirusem? Dla innych testów nie ma? Nie ma testów dla znajomych od których się zaraził, a Ci znajomi oczywiście zarażają następnych potencjalnych żywicieli wirusa,.. Pruszków jako miejsce zamieszkania syna wójta, stał się strefą zagrożoną.

 9. paca pisze:

  Dlaczego w żadnej telewizji nie wymienia się Pruszkowa ?

  • miś pisze:

   Bo pacjent pojechał i był badany jak wszyscy w naszym rejonie w szpitalu zakaźnym w Warszawie

   • paca pisze:

    No to może wystarczyło podać że w Polsce ? Przecież Warszawa leży w Polsce, nieprawdaż ? Jeśli ktoś mieszka na Bielanach albo na Targówku i słyszy Warszawa ma prawo zacząć się obawiać. Dla wielu ludzi to duża różnica odrobina precyzji. Ale może ktoś lobbuje żeby Pruszków pozostał niczym żona Cezara. Któż to mógłby być ? 🤔

 10. paca pisze:

  To w Pruszkowie jest wirus. Czemu łatkę Nadarzynowi przykleiliście ? Od początku to propaganda jest ważniejsza od profilaktyki. Nie ważne jakie żniwo zbierze epidemia. Ważne żeby władza się ostała a może nawet wzmocniła.

 11. Darek pisze:

  Wypad z Pruszkowa natychmiast !!!

 12. Anonim pisze:

  Ależ obsrani jesteście ha ha

 13. tołdi pisze:

  Musieli wyjechać na wycieczkę do Włoch bo przepadną pieniądze, tak robią osoby nieodpowiedzialne z małym ilorazem inteligencji, przez takich przygłupów dużo starszych osób straci życie.O wójcie to nawet nie chcę pisać, skrajnie nieodpowiedzialny człowiek.

 14. Jzzz pisze:

  Pan wójt wykazał się skrajną nieodpowiedzialnoscią. 10 marca spotykał się z ludźmi. Gościł także w Starostwie powiatowym. Dziś się wybiela.

 15. Mirosław katolik pisze:

  Kraszewskiego 40

 16. Gość pisze:

  Szkoda ze Pan wójt tylko pozoruje odpowiedzialne zachowanie. Wczoraj spotykał sie z ludźmi w szerokim gronie.

 17. Karola pisze:

  Prawdopodobnie syn miał stwierdzonego KORONAWIRUSA już w zeszłym tygodniu.

 18. Seteo pisze:

  Podobno jutro maja zostac zablokowane drpgi wyjazdowe z Pruszkowa a kolej ma zamknac przystanki

 19. Wirusek pisze:

  To chyba Pruszków już napoczęty a nie Nadarzyn

 20. silver pisze:

  W Carefourze na Powstańców wykupione całe zapasy papieru toaletowego.
  Ludziska, będziecie z niego parówki robić?
  Banda id..tów.

 21. Wyborca pisze:

  TBS Pruszków – czy i w jaki sposób zadbano i separację pracowników od interesantów ? Czy dołożono należytej staranności w zabezpieczeniu obsługi interesantów na wypadek epidemii (szyby oddzielająca. Dezynfekcja na wejściu, filtracja powietrza, nieprzyjmowanie osób kaszlących aby nie zarażać pozostałych, zachowanie odstępu 4,5m !) Konkrety proszę ?

  • Grzegorz pisze:

   W taki sam sposób jak są chronieni i jak są zasłonięci kasjerzy w sklepach, bankach, stacjach benzynowych,.. Ja wolałbym wiedzieć w jaki sposób chronicie przed wirusem interesantów którzy się do Was zgłoszą,..

 22. MK pisze:

  No to teraz pomyślcie ilu jeszcze osobom wmówiono, że mają zwykłą grypę. I ile osób jest synami wójta, które mogą się uprzeć na test? Na ile osób w szpitalu nakaszlał syn wójta?

 23. zgred pisze:

  Ponieważ środków higieny zabraknie za kilka dni prosiłbym pana Pinkasa o instrukcje jak się robi maseczkę z biustonosza. Czy są preferowane jakieś typy,rozmiary ? Bo ja mam pod ręką czwóreczki.

 24. mutantek pisze:

  A w następnym tygodniu zamkną sklepy wielkopowierzchniowe, ludzie będą nacierać. Jak zamkną fabryki to nie będzie co do gara włożyć.Zamiast już wprowadzić kwarantannę dla przyjezdnych to oni mierzą im temperaturę.

 25. Wacek pisze:

  Aż strach się bać. Gdzie on mieszkał, który budynek jest objęty kwarantanną? Czy cały Pruszków będzie ogrodzony zasiekami i w kwarantannie?

  • Marion Koopmans pisze:

   Tak, jednostki zmilitaryzowane mają strzelać do ludzi którzy wieczorem włączą światło a w ciągu dnia otworzą choćby okno.

 26. babcia pisze:

  smutne ale prawdziwe , szok

 27. J23 pisze:

  A ksiądz proboszcz już przyjmuje rezerwację na najlepszy godziny pogrzebu ……..

 28. Kozak pisze:

  To ten sam co zawitał w niedzielę na basen w Pruszkowie?

 29. KATASTROFA!!! pisze:

  Ludzie! Ratuj się kto może! To nas wszystkich pozabija!!

 30. Przyjaciel psów pisze:

  No tak, przyjechał Duda i od razu koronawirus w Pruszkowie… Dziwne to

 31. Gość pisze:

  Ja wiedziałem że w Nadarzynie to chodzą jakby koronę na głowie mieli i bali się że im spadnie 😉

 32. Rodzic pisze:

  A do której szkoły uczęszcza ten syn?

 33. Tadek pisze:

  Urząd w Pruszkowie nadal śpi. Grodzisk od kilku dni reaguje ograniczając wizyty w urzędzie, odraczając płatności podatków, itp. Panie Makuch, Panie Młodszy Sipiera – pobudka.

 34. rozsądny pisze:

  Może by ktoś napisał gdzie pracował Adrian Zwoliński, czy w jakimś urzędzie, bo może inni mieli z nim kontakt nie wiedząc o tym wcześniej…

 35. wójt pisze:

  W PRUSZKOWIE NAPISZCIE

 36. Tv pisze:

  W Tvpis ciągle mówią że jest pod kontrolą a ja wam mówię uwarzajcie gdyż nasza służba zdrowia jest kompletnie nie przygotowana na taki zagrożenia. Pamiętajcie bardzo uwarzajcie i nie wierzyć co mówi tv PiS

 37. Wojtas pisze:

  Na co się czeka z zamknięciem szkół? Na sytuację podobna do tej w Italii.???

 38. Gość Niedzielny pisze:

  zaczyna się… spore wyzwanie dla naszych władz

 39. Alabama pisze:

  Zarażony jest mieszkaniec Pruszkowa, o czym poinformował mieszkaniec Nadarzyna. Czyli mamy wirusa w Pruszkowie.

  • Paweł pisze:

   W tej chwili syn wójta jest w szpitalu Wolskim w Warszawie na oddziale zakaźnym, więc nie ma w Pruszkowie żadnej osoby z wykrytym koronawirusem. Nie wiadomo natomiast czy jakieś osoby z którymi się kontaktował w Pruszkowie tego wirusa nie mają i o tym nie wiedzą. U silnych i zdrowych osób wirus nie daje bowiem żadnych objawów chorobowych.

   • Logik pisze:

    Misiu potrafisz czytać ze zrozumieniem. …W szpitalu po odczekaniu w kolejce, Adrian przeszedł wywiad i pomiar temperatury. Ponownie zasugerowano mu grypę. Ponieważ się uparł na testy, sympatyczna, ale bardzo zmęczona Pani doktor pobrała mu wymaz z nosogardła. I tu powinna być informacja WPR lub rodziny w jakim szpitalu czekał na kolej gdzie wójt powiedział ze syn jest MIESZKAŃCEM PRUSZKOWA

   • Prac pisze:

    Prawdopodobnie będzie, bo rozsądny tatulo przylazł we wtorek na konferencję do Starostwa na Drzymały… Bez komentarza.

 40. Elos pisze:

  Z tak profesjonalnymi lekarzami to nie ma szans, żeby zatrzymać epidemię.

 41. goguś pisze:

  Ciekawe czy to ten typ człowieka co miał wykupioną wycieczkę i mimo epidemii poleciał bo przecież jego nic nie ruszy, jego może nie zabije ale niektórych może, skrajna nieodpowiedzialność, liczenie każdej złotówki. Przez takich baranów to cholerstwo się rozprzestrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły