Pierwsze zabiegi w nowym skrzydle

Pruszków

Nie tak dawno rozpoczynała się budowa, a dzisiaj już wykonywane są pierwsze zabiegi. Nowe skrzydło w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie zaczyna funkcjonowanie.

Budowa pawilonu D na Wrzesinie rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. Dziś można powiedzieć, że skrzydło jest gotowe. Obecnie trwają odbiory techniczne.

Jednak pierwsze zabiegi są już wykonywane. Pracownia Badań Endoskopowych rozpoczęła swoją pracę. Przeprowadza się w niej badania górnego odcinka układu pokarmowego (gastroskopia) oraz badania jelita grubego (kolonoskopia).

Aktualnie w szpitalu trwa przenoszenie sprzętu medycznego do nowego skrzydła. Jakie oddziały i pracownie tam znajdziemy?

Parter zajmą pomieszczenia przeznaczone do centralnej sterylizacji, a także diagnostyki oraz pracownia tomograficzna. Pozostałe piętra zajmie blok operacyjny dla chirurgii i sale operacyjne z pełnym zapleczem dla ginekologii i położnictwa. Także do wykonywania cesarskich cięć.

Jak podkreśla Krzysztof Rymuza, Starosta Powiatu Pruszkowskiego w rozmowie z Anną Zwolińską – Przygotowując się do realizacji inwestycji, Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zdecydował o wybudowaniu dodatkowego piętra, by w przyszłości mieć możliwość rozszerzenia pakietu usług medycznych o dodatkowe świadczenia dla pacjentów.  Realizacja całej inwestycji przebiegła bez przeszkód. Oficjalne otwarcie pawilonu „D” najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w czerwcu – dodaje Rymuza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Pierwsze zabiegi w nowym skrzydle”

  1. Gość pisze:

    Przecież masz wybór . Warszawa czeka 😀

  2. Olo pisze:

    Mam koszmary że coś mi sie przytrafia i tam mnie wiozą……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły