Pierwsza Dama z wizytą w Ruścu

RUSIEC

Stowarzyszenie Szlakiem Tęczy miało wyjątkowego gościa. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Ruścu z niepełnosprawnymi dziećmi i ich rodzinami.

Jesień obfituje w szczególne wydarzenia dla Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy. We wrześniu nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby organizacji w szkole w Ruścu. Gmina Nadarzyn do dyspozycji stowarzyszenia przekazała lokal o powierzchni ponad 100 m kw. – Pomieszczenia zapewnią naszym  podopiecznym możliwość rehabilitacji w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Tak się szczęśliwie złożyło, że to otwarcie przypadło niemal w ósmą rocznicę działalności naszego stowarzyszenia. Mamy tam salę do rehabilitacji (terapia SI i fizjoterapia), salę konferencyjną oraz mini-zaplecze biurowo – socjalne. Wyposażenie sali do rehabilitacji leżało po stronie stowarzyszenia. Przyłożyliśmy się do tego solidnie. Sala jest profesjonalnie wyposażona i od 23 września wystartowały zajęcia rehabilitacyjne. Naszą ideą jest, aby to zaplecze rehabilitacyjne służyło nie tylko podopiecznym stowarzyszenia, ale również dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi z terenu gminy Nadarzyn – wyjaśnia Krystyna Dąbrowska, prezes Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy.

Dotychczas stowarzyszenia prowadziło działalność w domu parafialnym w Nadarzynie. Teraz niepełnosprawne dzieci i ich rodzice zyskali w pełni komfortowe miejsce. Do sali w szkole w Ruścu mogą przychodzić na rehabilitację i zajęcia, ale także spędzać czas w ciepłej atmosferze. Bo władze stowarzyszenia i wolontariusze tworzą wyjątkowy klimat.

Ważnym wydarzeniem dla niepełnosprawnych dzieci była wizyta Pierwszej Damy. Agata Kornhauser-Duda odwiedziła siedzibę stowarzyszenia, gdzie włączyła się w warsztaty plastyczne. Na pamiątkę zostawiła wykonany koszyczek wraz z podpisem. Podczas spotkania panowała ciepła atmosfera, a Agata Kornhauser-Duda skradła serca dzieci, które chętnie do niej lgnęły. Pierwsza Dama zapoznała się również z zakresem działań stowarzyszenia i sytuacją jego podopiecznych. – Naszą misją jako stowarzyszenia jest m.in. rozszerzanie łańcucha ludzi dobrej woli i zrozumienia dla problemów osób niepełnosprawnych – szczególnie tych dorosłych po 25 roku życia. Mamy nadzieję, że spotkanie Pani Prezydentowej z rodzinami i z niepełnosprawnością przyczyniło się do większego zrozumienia i szacunku dla osób niepełnosprawnych – podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.