Pielęgnują al. Starych Lip

Michałowice

Al. Starych Lip t o jedna z piękniejszych arterii Komorowa. Szpalery starych drzew cieszą oko. Konieczna jest jednak przycinka tych pięknych drzew.

Wszystko w trosce o dobry stan drzew. Prace pielęgnacyjne mają na celu usunięcie starych i suchych gałęzi i konarów oraz zadbanie o kondycję okazów. Dodatkowo wykonane zostaną cięcia wpływające na poprawę statyki drzew, a co za tym idzie bezpieczeństwo kierowców.

Same prace związane z przycinką lip to jeszcze nie wszystko. – Po zakończeniu prac w koronach drzew przystąpimy do realizacji zadania mającego na celu poprawą warunków siedliskowych. Na odcinku alei Starych Lip, od alei Marii Dąbrowskiej do ul. 3 Maja, zostanie przeprowadzony zabieg mulczowania gleby, który polega na pokryciu powierzchni materią organiczną. W tym celu wykorzystane zostaną zrębki drzew liściastych. Mulczowanie ograniczy parowanie i zmniejszy erozję, a rozkładająca się masa organiczna poprawi właściwości gleby i zwiększy zawartość związków organicznych, które będą przyjmowały drzewa – wyjaśnia michałowicki magistrat

Na poprawę warunków siedliskowych wpłyną również liście. Władze gminy zapowiedziały, że w tym roku na całej długości ulicy liście nie będą grabione.

Prace pielęgnacyjne potrwają około trzech tygodni. Kierowcom radzimy nie parkować na poboczach i uważać na ewentualne niedogodnośc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pielęgnują al. Starych Lip”

  1. Anonim pisze:

    W artykule jest o Komorowie, a w nagłówku są Michałowice. Równie dobrze trzeba było napisać Warszawa bo Warszawa jest stolicą Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły