Pielęgnacja zieleni zakończona

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna zakończyła jesienne porządki. Zabiegom pielęgnacyjnym poddano ponad 2 tys. drzew, a w przyszłym roku planowana jest konserwacja kolejnych.

Miasto ruszyło z pracami pielęgnacyjnymi wraz z początkiem września, choć okres lęgowy kończy się dopiero 15 października. Uzyskanie decyzji o odstępstwie umożliwiało wcześniejsze rozpoczęcie porządków. Każdy dzień był na wagę złota, bo miasto zaplanowało pielęgnację ponad 2 tys. drzew.

Prace wykonywano metodą alpinistyczną, która dla obserwatora wygląda efektownie, ale jest czasochłonna i wymaga wiele wysiłku. Podkowa chciała zakończyć zadanie do 15 grudnia, ponieważ do końca roku musi rozliczyć dotację pozyskaną na pielęgnację zieleni. Cel udało się zrealizować. – Zakończyły się prace związane z konserwacją zieleni w mieście, w tym pomników przyrody. Wykonano prace pielęgnacyjne w alejach zabytkowych w lesie Młochowskim, przy. ul. Lipowej i Jana Pawła II. Zabiegom zostało poddanych 2037 drzew, w tym 194 pomniki przyrody na terenie miasta. Rok wcześniej wypielęgnowaliśmy 260 drzew. Jest to dotychczas największe przedsięwzięcie ochrony drzew w Podkowie Leśnej. Środki na ten cel pozyskaliśmy z funduszy zewnętrznych – podaje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Na tym nie koniec. Miasto nosi się z zamiarem przeprowadzenie konserwacji kolejnych drzew. – W przyszłym roku również podejmiemy starania o dofinansowanie ponad 3000 drzew. Planujemy też wykonanie aktualizacji inwentaryzacji zieleni. W czasie prac pielęgnacyjnych okazało się, że jest bardzo dużo drzew suchych, chorych i wiatrołomów. Powinno to zamknąć potrzeby pielęgnacyjne drzew  na terenie miasta – przedstawia Tusiński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.