Piastowska oligocenka nieczynna

Piastów

Mieszkańcy Piastowa nie mogą od dziś (22 kwietnia) korzystać ze studni oligoceńskiej przy ul. Popiełuszki. Powodem są prace konserwacyjne.

To jedno z dwóch ujęć na terenie miasta. Niestety studnia oligoceńska przy ul. Popiełuszki w Piastowie jest nieczynna. Miasto zaplanowało prace związane z konserwacją urządzenia. Przyczyną przeprowadzenia prac było pogarszające się ciśnienie w kranach. – W tej chwili wymieniamy tam pompę. Związane jest to z przeprowadzeniem szeregu prac dlatego studnie musieliśmy wyłączyć z użytkowania – mówi Jan Nowacki, naczelnik wydziału utrzymania miasta.

– Stara pompa w wyniku zużycia powodowała już za mały wydatek ciśnienia. Konserwator zmierzył, że urządzenie daje za małe ciśnienie w związku z tym musimy je wymienić – wyjaśnia Nowacki.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie wystąpią nieprzewidziane trudności działanie studni zostanie wznowione 30 kwietnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.