Piastów: Zmiany tras autobusów ZTM

Region

Od poniedziałku zmieniły się trasy niektórych autobusów ZTM jeżdżących na terenie Piastowa. Powodem jest budowa ronda u zbiegu ul. Wojska Polskiego i Warszawskiej.

Autobusy linii 716 jadące z Warszawy skręcają wcześniej, w al. Krakowską. Do pętli przy Ogińskiego docierają ul. Toruńską. W tym samym miejscu z ul. Warszawskiej będą zjeżdżać autobusy linii nocnej N85. Pojadą one al. Krakowską, Toruńską i od strony Wojska Polskiego wjadą na remontowane skrzyżowanie. Dalej trasa nie ulegnie zmianie.

– Takie rozwiązanie jest możliwe, ponieważ na skrzyżowaniu Warszawskiej z Wojska Polskiego jest dopuszczony ruch z północy na południe – wyjaśnił nam Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM. Z tego samego powodu na razie nie zmienia się trasa autobusów linii 717.

Kolejne roszady w wytyczonych trasach czekają pasażerów od 1 sierpnia. Wówczas przebudowywane skrzyżowanie będzie całkowicie zamknięte. Linia 716 wciąż będzie jeździć przez Krakowską i Toruńską. Trwają jeszcze ustalenia dotyczące tras linii 717 i N85.

– Najprawdopodobniej linia 717 będzie skrócona. Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób poprowadzimy autobusy nocne – przyznał Klimczak.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.