Piastów: w centrum będą nowe delikatesy

Region

Rezydencja Kościuszki to inwestycja, która powstaje w centrum Piastowa. Na parterze jednego z budynków będzie mieścił się nowy sklep, dla którego przewidziano zaledwie 30 miejsc parkingowych.

W centrum Piastowa powstanie nowy sklep samoobsługowy. W mieście znajdują się już dwa hipermarkety – Biedronka i Tesco oraz sieć samoobsługowych delikatesów Awak. Teraz do tego grona dołączy kolejny sklep spożywczy. Nie było by w tym nic dziwnego, poza tym, że deweloper przygotował dla tego lokalu zaledwie 30 miejsc parkingowych, o dziwo wynajmujący zgodził się na taką ilość.

– Dla tego lokalu przewidziane jest 30 miejsc parkingowych na parkingu podziemnym. Będzie on odpowiednio oddzielony od parkingu dla mieszkańców. Za ochronę sklepowego parkingu odpowiadać będzie sam właściciel – informuje nas Wojciech Stisz, dyrektor Barc Warszawa, która jest właścicielem inwestycji. Niestety nie udało nam się ustalić, jaki sklep powstanie w Rezydencji Kościuszki. – Mogę jedynie powiedzieć, że będą to delikatesy. Obowiązuje mnie tu tajemnica handlowa – podkreśla Stisz. Nieoficjalnie mówi się, że powstanie tu supermarket Piotr i Paweł.

Co jeśli zmotoryzowanych klientów sklepu będzie więcej niż trzydziestu? – W okolicy budowane są również inne inwestycje. Wokół nich również powstaną parkingi– informuje nas Ryszard Wojciul, zastępca Burmistrza Piastowa. – Co prawda nie będą one bezpośrednio parkingami dla tego sklepu, ale klienci będą mogli na nich parkować.

Klientami nowego sklepu będą prawdopodobnie mieszkańcy rezydencji oraz pobliskich osiedli. Miejmy nadzieję, że na zakupy będą chodzić piechotą, a nie podjeżdżać samochodami. Inaczej liczba miejsc parkingowych może okazać się stanowczo zbyt mała.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.