Piastów: Ulica Matejki czeka na remont

Region

Ulica Matejki w Piastowie wymaga generalnego remontu nawierzchni. Niestety na modernizację trzeba będzie jeszcze poczekać.

Utwardzona blisko 20 lat temu Matejki wymaga ciągłych remontów. Nowa nawierzchnia została ułożona na żużlu, który nie radzi sobie z utrzymaniem masy bitumicznej. Po każdym większym deszczu tworzą się nowe wyrwy i dziury, które są tylko miejscowo łatane. – Obecnie w ulicy znajduje się prawie pełne uzbrojenie. Oznacza to, że zamontowane zostały m.in. instalacja gazowa, kanał sanitarny, a w tym roku wybudowany został również wodociąg – powiedział nam Michał Ciesielski z wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piastowie. – Ulica nie posiada jedynie kanału deszczowego, ale dotyczy to również innych ulic w tym rejonie.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest budowa nawierzchni na Matejki od początku. W tym roku została położona tam instalacja wodociągowa. Teraz musimy dać mieszkańcom czas na przyłączenie się do tej instalacji – wyjaśnia Ryszard Wojciul, zastępca burmistrza Piastowa. – Wymiana nawierzchni w tym momencie jest bezsensowna. Nowa droga byłaby naruszana podczas robót przyłączeniowych – dodaje.

W najbliższym czasie miasto planuje zrobić doraźny remont jezdni. Władze doskonale zdają sobie sprawę, że tego typu modernizacje nie rozwiążą problemu. – Zastanawialiśmy się czy nie warto byłoby położyć odpowiedniej nakładki. Fachowcy, z którymi konsultowaliśmy tą możliwość stwierdzili, że to bezsensowne wyrzucenie pieniędzy – podkreśla Wojciul. – Stosowny remont chcemy wykonać raz a porządnie – dodaje.

Modernizacja ulicy Matejki będzie możliwa dopiero za 2-3 lata.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.