Piastów w nowej odsłonie?

Piastów

Władze Piastowa myślą o rewitalizacji miasta. Z tego powodu zachęcają mieszkańców do udziału w ankiecie i dzielenia się swoimi opiniami i pomysłami.

„ Rozpoczęliśmy prace, których efektem będzie opracowanie „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Piastowa 2016+”. Chcemy wspólnie z Państwem wytypować obszar (obszary) w naszym mieście, które wymagają rewitalizacji. Dlatego będziemy Państwa przez najbliższe miesiące zapraszać na warsztaty i prosić o wypełnianie ankiet.” – czytamy na stronie piastowskiego magistratu.

Program, o którym mowa ma być podstawą do ubiegania się o dodatkowe środki na rewitalizację miasta. Wielu mieszkańców Piastowa podkreśla, że miasto stało się „sypialnią Warszawy” i nie oferuje zbyt wiele osobom, które postanowiły się w nim osiedlić. I faktycznie liczba miejsc do rekreacji nie jest zbyt pokaźna to tereny sportowe na osiedlu przy ul. Sowińskiego, parki przy ul. 11 Listopada oraz al. Krakowskiej oraz skwer przy ul. Godebskiego.

Piastowscy włodarze starają się uatrakcyjnić wspomniane miejsca. Jest też szansa, że pojawią się nowe, ale przed podjęciem jakichkolwiek decyzji liczą na sugestie mieszkańców.  Pomóc ma w tym specjalnie uruchomiona ankieta, którą można wypełnić on-line. – Udział Mieszkańców jest istotnym i nieodzownym elementem na każdym etapie opracowania „ Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Piastowa 2016+”. Przystępując do diagnozy chcemy wspólnie z Państwem ustalić główne problemy rozwojowe naszego miasta – podkreślają urzędnicy.

Program rewitalizacji miasta ma być gotowy już jesienią bieżącego roku. Ankietę można wypełnić tutaj. Swoje opinie, pomysły i wnioski można zgłaszać również mailowo architektura@piastow.pl lub telefonicznie 22 770 52 60.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.