Piastów szykuje się do podwyżek cen za śmieci

Piastów

Mieszkańcy Piastowa muszą przygotować się na podwyżki. Na lipcowej sesji rady miasta radni zadecydują o zwiększeniu opłat za odbiór śmieci.

Rosnące opłaty za odbiór śmieci to bolączka wielu gmin w naszym regionie. Podwyżki dotknęły już mieszkańców Grodziska, Milanówka czy Pruszkowa. Wiele wskazuje na to, że za śmieci więcej trzeba będzie zapłacić również w Piastowie.

Dziś mieszkańcy Piastowa za odbiór odpadów segregowanych płacili 10 zł od osoby, a za odbiór śmieci zmieszanych 17 zł od osoby. Podwyżka niestety będzie dość drastyczna. Zgodnie z projektem uchwały za odbiór śmieci segregowanych trzeba będzie zapłacić 25 zł od osoby. W przypadku śmieci zmieszanych będzie to aż 44 zł od osoby.

Skąd tak duża podwyżka? – Po przeprowadzeniu analizy kosztów miesięcznych wynikających z ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Miasta Piastowa” proponujemy zmienić stawkę opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów w sposób niesegregowany w wysokości 44 zł od osoby oraz za odbiór i zagospodarowanie odpadów w sposób selektywny w wysokości 25 zł od osoby – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Choć posiedzenie rady odbędzie się 2 lipca, to jeśli radni podejmą uchwałę stawi zaczną obowiązywać już od 1 lipca. – Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z mocą obowiązywania od 1 lipca 2019r. – brzmi jeden z punktów uchwały.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 28

28 odpowiedzi na “Piastów szykuje się do podwyżek cen za śmieci”

 1. maciek pisze:

  jeśli to pis choć w to nie wierzę to wiadomo skąd biorą na 500 plus

 2. WPR pisze:

  I bardzo dobrze, że zaczniecie segregować odpady. Nic tak nie przemawia za porządkiem jak utrata duktów z portfela i już widzę ludzi jak segregują ten syf, za nie segregowanie powinno byś 100 zł. Obserwuję ludzi jak podjeżdżając swoimi eleganckimi samochodami pod śmietniki na ul. i wciskają reklamówki ze swoimi śmieciami do ulicznych pojemników jak jakieś wieśniaki sprowadzone do Piastowa z wiochy zabitej dechami. Mam tylko pytanie do UM jak będą rozliczani na przykład Ukraińcy mieszkający w wynajmowanych lokalach bez meldunku i czy zostanie powołany do tego celu w urzędzie osoba sprawdzająca takie donoszenia sąsiadów?

 3. IRA pisze:

  I słowo WPR-u stało się ciałem, mamy w Piastowie stawki skalkulowane przez władzę tak bardzo zaniepokojoną trudnościami finansowymi MZO pruszkowskiego. Przecież kierownictwo pisowskie MZO nie może popaś w finansowe tarapaty w sytuacji gdy Piastów jest udziałowcem tej spółki. O czyje interesy burmistrz dba, mieszkańców czy spółki w rękach pisu ?

 4. Ania pisze:

  @ToTylkoJa, jeżeli uważasz, że obecny burmistrz Piastowa mentalnie jest związany z PiS-em i na co dzień postępuje jak obecnie rządzący to w całości się tobą zgadzam. Wszystko co robi to w pierwszej kolejności dla swoich kumpli i koleżanek i mają być świadome co komu zawdzięczają. Pozostałe działania to tylko te, które przyniosą mu korzyści wizualne lub inne bo teolog z pewnością musi być nieskazitelny, pewnie tak jak „Kler”.

 5. ToTylkoJa pisze:

  Ania@, dlaczego nie mieszać do tego PiS-u? Przecież to PiS rządzi, przecież to przez Kaczyńskiego i przez to socjalistyczne rozdawnictwo wszystko drożeje, misiewicze -którzy wczoraj widłami wyrzucali gnój z obór są dyrektorami, inni wczoraj siadali plebanowi na kolanach rządzą w spółkach,.. jak ma być dobrze w państwie w którym idioci głosują na czcicieli kultu jednostki i teokrację.

  • piastowiak pisze:

   Nie żebym popierał PiS (choć kiedyś popierałem), ale za rządów PO to były kompetentne osoby? Już się zapomniało jak to ministrem spraw wewnętrznych była katechetka, a ministrem obrony był psycholog? A ilu różnym pociotkom PSL załatwił pracę w państwowych spółkach? Jakich to świetnych ludzi PO poobsadzało w spółkach też lepiej nie mówić, bo np. taki LOT przynosił wtedy straty i był bliski bankructwa, a w zeszłym roku wygenerował ok. 300 mln zł zysku. Jak tak wyglądają rządy misiewiczów to ja proszę o więcej. Co do socjalizmu PiSu pełna zgoda to rozdawnictwo coraz bardziej mnie wkurza. Ceny poszły w górę jak szalone. Zwłaszcza żywności – 1 kg fasolki 14 zł, pęczek koperku 3,50 zł, brokuł 7 zł itd. 250 g malin 8 zł (a rolnik w skupie dostaje ze 3 zł za kg!) Oczywiście jest susza, ale to już jest granda z tymi cenami. Dlatego nigdy więcej PiS i PO. WSZYSCY WON.

 6. hbx pisze:

  W Milanówku już podnieśli o 100% opłaty. Nic tak nie zdrożało, jak ten wywóz śmieci… Skandaliczna sprawa. analiza kosztów i jakiś tam bełkot. Czyli firmy, które wywożą śmieci biorą ceny z sufitu, radni podnoszą opłaty a płacą mieszkańcy i pięknie.

 7. Ania pisze:

  Nie mieszajcie do tego PiS-u, za koalicji PO i PiS w Piastowie nie spierano się o politykę tylko rzetelnie liczono pieniądze miejskie. PiS patrzył na ręce PO i odwrotnie i nie było takiego kolesiostwa w urzędzie, byli ludzie kompetentni i uczciwi. Przy rządach Naszego Piastowa powyrzucano tych ludzi płacąc wysokie odszkodowania aby nikt im nie patrzył na ręce co robią z naszymi wspólnymi pieniędzmi. Potworzyli spółki komunalne (np. PPUK Sp. z o.o.) żerujące na budżecie i nawet raz do roku nie raczą złożyć sprawozdania finansowego, to również dotyczy MOSiR. A tych ludzi w kurteczkach PPUK częściej można spotkać w sklepach na zakupach niż przy robocie w terenie, a jeżeli już to w atmosferze plażowania w cieniu krzaczków. Kto to wszystko nadzoruje i rozlicza z wykonanych prac. Sama rada nadzorcza PPUK-u w 2018r. wypłaciła sobie ok. 80 tys zł wynagrodzeń. To skandal w biały dzień jak to wszystko funkcjonuje, a teolog patrzy i zaciera rączki bo przecież to nie on będzie spłacał te wszystkie kredyty i obligacje a przyjdzie rok 2023 i co roku miasto będzie spłacało po ok. 10 mln zł zobowiązań zaciągniętych przez fenomenów ekonomi, i tak aż do 2040 r. łącznie z rozbudową LO za 81 mln zł i przy jej utrzymaniu na poziomie 5 mln zł rocznie, bez pewności zapełnienia tej szkoły bo podwójny rocznik 8-smych klas i gimnazjów ma miejsce w 2019r. To nawet cud Pruszkowa w postaci CSiR nie kosztował tyle (bo 50 mln zł) co LO w Piastowie a mimo to prezydent popłynął w wyborach 2018r. Czy suweren Piastowa otrzeźwieje w momencie gdy w urzędzie pojawi się komisarz PiS-owki, bo tak skończy się szastaniem pieniędzmi na lewo i prawo. Ale wówczas już będzie za późno bo zobowiązania tworzy się teraz. Pomniki władzy kosztują tylko to nie ta władza będzie je spłacać tylko następne pokolenia. A już wiadomo, że każde nowo narodzone dziecko przychodzi na świat w Polsce z bagażem długu ok. 30 tys zł do spłaty. A co do odpłatności za odbiór odpadów komunalnych to nic innego jak tworzenie się nowej mafii dojącej samorządy i wspieranej przez rząd bo nic nie zrobił aby utworzyć odpowiednią ilość RPOK-ów w województwach co sprawia, że wszystkie istniejące dyktują monopolistycznie ceny, a kto będzie płacił właśnie my bo samorządy nie będą płacić z własnej kieszeni tylko z naszej. A im co na tym zależy przetarg wyszedł na tyle to mieszkańcy zapłacą i to w majestacie prawa.

 8. piastowiak pisze:

  Ciężko znaleźć inne słowo niż skandal! To jest rozbój w biały dzień, aby podnosić stawkę za wywóz śmieci segregowanych o 150%. I nie da się tego wytłumaczyć tylko działaniami PiSu, bo w innych gminach ceny aż tak nie wzrosły. To są efekty (nie)rządów teologa Szuplewskiego i Naszego Piastowa. Piastowski suweren ich wybrał to niech płaci. Tylko dlaczego ja też mam za to płacić? I za zupełnie absurdalną rozbudowę liceum, które jest najgorsze w całym powiecie albo i województwie? Utrzymanie tego molocha będzie generowało ogromne koszty.

 9. Denis pisze:

  Nauczyciel odchodzą ze szkół bo Piastow nie ma na podwyżki dla nich, wywóz śmieci drożeje , za to jest 90 mln zł na liceum, które powinien prowadzić i finansować powiat. Głupota burmistrza i jego ekipy z „Nasz Piastow” doprowadzi miasto do katastrofy finansowej!

 10. Piastowiak pisze:

  NIech się wezmą za tych ,którzy wcale nie płacą.Wystarczy rano popatrzyć na publiczne śmietniki i leżące worki z gospodarczymi odpadami. NIe będzie trzeba tak drastycznie podnosić cen.

 11. Jaro pisze:

  A W PRZYSZŁYM ROKU PIS WPROWADZI NASTĘPNE PODWYŻKI, CZYLI PRĄD+. JUŻ MÓWIĄ ŻE CO NAJMNIEJ 40%!!!

 12. piastow tysiaclecia pisze:

  przede wszystkim powinni zmienic te pojemniki z malutkimi otworkami na normalne z klapa jak jest w wielu miejscach… moga zapomniec o segregacji przy takich pojemnikach, kto ma czas wrzucac pojedynczo np. butelki z workow?

 13. maluch pisze:

  Mam nadzieję, że radni się opamiętają i zrobią rozeznanie w innych miejscowościach. Grodzisk Maz. 19 zł. za segregowane. Za brak gospodarności naszych władz zapłacimy wszyscy.

 14. Jarosław pisze:

  PODWYŻKA O 150% – PODZIĘKUJCIE PISOWI!!! Firmowe SKŁADKI ZUS TEŻ W GÓRĘ O 10% CZYLI BĘDZIE 1450 ZŁ!!! Pis to dno

 15. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pisze:

  muszą jakoś na 500 plus zarobić 😀

  • Jarosław pisze:

   Dokładnie. A w przyszłym roku złodzieje z pis jeszcze podwyższą prąd o 40%, składki na zus o 10%. I potem chwalą się że „patrzcie są pieniądze w budżecie” BUAHAHAHAHA a lemingi pisowskie to łykają, płacą i chwalą hahahaha

 16. mieszkanka pisze:

  Nasi górą w Pruszkowie odpady po podwyżce – segregowane 17 zł., bez segregacji 28 zł., w Brwinowie segregowane po podwyżce 16 zł.

 17. Zez pisze:

  Oj co tak nażekacie trzeba po prostu więcej oglądać TVPiS tam ciągle mówią że jest tak dobrze wszyscy są szczęśliwi i mają dużo kasy to w czym problem (suweren tak zdecydował to tak na bogato jest) idę włączyć Tvpis to się trochę uspokoje przed wyjściem do sklepu.

  • Jarosław pisze:

   Dobrze powiedziane, karma dla lemingów pisowskich

 18. Grabarz pisze:

  Nasza socjalistyczna ojczyzna może pochwalić się najwyższymi wskaźnikami wzrostu. Wkrótce partia zrealizuje kolejne cele planu czteroletniego: rekordowy wzrost cen prądu, żywności i stóp procentowych. Wola partii wolą najpolskiego suwerena!

 19. Drumel pisze:

  Jak to jest, że przed wprowadzeniem „ustawy śmieciowej’ stawki były niższe i się wszystkim opłacało. Ba, na jedną ulicę potrafiły przyjechać śmieciarki z 3 różnych firm i nadal się opłacało. A teraz to się powoli robi jakiś koszmar

 20. aa pisze:

  Z niepokojem przyglądam się parkowi blisko dworca, który jest ciekawie urządzony, ma ciekawe rośliny , ale niestety w te upały nie jest podlewany lub zbyt mało jest podlewany, nie jestem z Piastowa. Jest także zachwaszczony. Czy cała piękna koncepcja ma obrócić się w ruinę?? Kiedy będzie uruchomiona tężnia??

 21. Piastowiak pisze:

  Rozbój na prostej drodze , nie wiem czy istnieje gdziekolwiek w Polsce aż tak wysoka podwyżka za wywóz śmieci , tylko patrzeć jak znów będą śmietniska .Jeśli za 4 osoby płaciłam 40 pl za miesiąc to teraz wzrasta na 100 pl to zwykły rozbój.

 22. Stus pisze:

  To samo co w Pruszkowie. Kasa w górę , standardy w dół…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły