Piastów startuje z „Warszawa+”

Piastów

Znamy datę uruchomienia programu „Warszawa+” w Piastowie. Mieszkańcy skorzystają ze zniżek na zakup biletów na początku grudnia.

Chodzi o tzw. bilet metropolitalny, czyli ulgowe przejazdy komunikacją ZTM, do których dopłacają samorządy. Decyzję o dołączeniu do tego programu piastowscy radni poprzedniej kadencji podjęli pod koniec października. Od tego momentu trwało ustalanie ostatnich szczegółów z ZTM. I już wiadomo, że… – Od dnia 3 grudnia 2018 roku mieszkańcy Piastowa będą mieli możliwość otrzymać Bilet Metropolitalny  „Kartę Mieszkańca Piastowa”, która pozwoli na korzystanie ze zniżek na przejazdy komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w ramach programu „Warszawa +” – czytamy w komunikacie piastowskiego urzędu miasta.

Przypomnijmy, że w przypadku Piastowa obowiązuje trzeci, najwyższy próg dofinansowania. Za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych pasażer zapłaci tylko 120 zł, czyli o 60 zł mniej niż dotychczas. Bilet 90-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje miasto.

Korzystanie z biletu metropolitalnego wiąże się jednak z koniecznością dopełnienia formalności. Jakich? Tu znajdziecie pełną instrukcję.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.