W wakacje dzieci pozostaną w swoich placówkach

Piastów

Przedszkola i oddziały przedszkolne w Piastowie od połowy lipca do połowy sierpnia będą zamknięte. Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w trakcie zagrożenia epidemiologicznego.

W Piastowie wspomniane placówki będą pracować tylko przez cztery i pół tygodnia wakacji. Na początku lipca przez pierwsze dwa i pół tygodnia oraz pod koniec sierpnia przez dwa tygodnie. Zapisy na dyżury w każdej placówce będą prowadzone od 15 do 22 czerwca. Przedszkola i punkty przedszkolne będą działać w reżimie sanitarnym (12 dzieci w grupie, dystans, dezynfekcja zabawek itd.) o ile do tego czasu nie zmienią się wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Czym podyktowana jest decyzja o rezygnacji z wakacyjnych dyżurów w przedszkolach? – Rezygnacja z tradycyjnych tzw. dyżurów wakacyjnych zminimalizuje przemieszczanie się dzieci, a więc ograniczy ich kontakty z rówieśnikami, nauczycielami i pracownikami obsługi z różnych placówek. Jest to szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Z kolei cztery tygodnie, podczas których placówki pozostaną zamknięte, pozwolą nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi skorzystać z urlopów wypoczynkowych – informuje piastowski magistrat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “W wakacje dzieci pozostaną w swoich placówkach”

  1. Zed pisze:

    Bezrobocie w Polsce na koniec maja, mimo pandemii, wyniosło 6%. Bezrobocie na koniec 2014 r. wynosiło 11.5%. Można powiedzieć, że rządy PO/PSL były niemal dwa razy gorsze niż zaraza. Możecie hejtować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły