Piastów rewitalizuje skwery będące miejscami pamięci

Piastów

Skwer przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Bohaterów Wolności został już oddany. Prace trwają w kolejnym miejscu – u zbiegu ul. Dąbrowskiego i al. Wojska Polskiego.

– To miejsca szczególne, bo poświęcone upamiętnieniu bohaterów ofiarnie walczących z okupantem za wolność naszego narodu podczas II wojny światowej – informuje piastowski magistrat.

W miejscu pamięci o żołnierzach Wojska Polskiego rozstrzelanych przez Niemców w dniu 12 września 1939 roku, czyli przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i ul. Bohaterów wolności zieleń już zrewitalizowano. Oprócz uporządkowania terenu, wymieniono glebę i nasadzono nowe drzewa i krzewy. Efekty można podziwiać na powyższych zdjęciach.

Natomiast na skwerze im. prof. hm. Aleksandra Kamińskiego „Kamyka” przy skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i al. Wojska Polskiego prace nadal trwają. I według informacji, jakie przekazał Urząd Miejski w Piastowie roboty zakończą się 22 listopada. Teren ten także zostanie uporządkowany i zyska nowe drzewa i krzewy.

Przypomnijmy też kim był Aleksander Kamiński. To jeden z najwybitniejszych instruktorów w historii harcerstwa. Był pedagogiem, wychowawcą, współtwórcą metodyki zuchowej, pisarzem. Służył w Armii Krajowej i był jednym z ideowych przywódców Szarych Szeregów. Piastowski Hufiec ZHP nosi jego imię.

Łączny koszt rewitalizacji skwerów to 154 tys. zł.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Piastów rewitalizuje skwery będące miejscami pamięci”

 1. xxxxx pisze:

  Na Dąbrowskiego ludzie idąc z bloku robią sobie SKRÓT przez trawnik, Bardzo Proszę o ogrodzenie od strony bloków tego terenu bo WSZYSTKIE EMERYTKI skracają sobie tam drogę depcząc zieleń w drodze do Biedronki

 2. tubylec pisze:

  Ładny kawałek zieleni zepsuto przy Dąbrowskiego . Czy wszystko musi być pod sznurek , nawet krzaczki . Toż to kretynizm ! Tymczasem co dzień możemy obejrzeć piastowską tabelę hańby tz. zapylenie w mieście. Gdyby chociaż dofinansowano wymianę paru kopciuchów zamiast sadzenia tych durnych krzaczków ? Ale do tego trzeba jaj !

 3. ToTylkoJa pisze:

  Na Skwerku im. Kamyka wycięto krzewy które były nielicznym w Piastowie miejscem gdzie można było zobaczyć wróble,..

 4. koryto + pisze:

  a na dworcu windy dalej nie działają zjazdów dla wózków nie ma może by burmistrz sam zaczął pomagać przy znoszeniu wózków….

 5. Oukland pisze:

  Ktoś wie jaki był tam napis zanim go zniszczyli rewitalizacją?

 6. Babol pisze:

  Przepraszam, ale pi tej pseudo renowacji i rewitalizacji napis na pomniku na skutek działań jakiś partaczy, zrobił się nieczytelny. Albo inaczej: został zniszczony.

  • Koko pisze:

   Jakby napis odnowiono w kolorze czarnym, to plułbyś się, że dziadostwo i brak gustu. Jakby powleczono złotą farbą, to mówiłbyś, że to w cygańskim stylu i brak gustu takowoż. Nikt ci nie dogodzi a pomnik trzeba było potraktować piaskiem pod ciśnieniem, bo jego wcześniejszy wygląd urągał pamięci tych, którzy tam zostali upamiętnieni. Kto chce, to ten napis przeczyta, chyba, że chcesz, żeby było w twoim guście, czyli walnąć listwy led lub neony w kształcie liter. Wtedy będzie widać. Jeszcze tylko lustrzaną kulę wtedy trzeba byłoby nad nim powiesić. Pasowałaby.

 7. Janusz pisze:

  Po rewitalizacji pomnik został zdezelowany i nie można za bardzo odczytać go jest na nim napisane. Wystarczy zobaczyć jak zdewastowano pomnik widoczny na zdjęciu.

 8. ds3 pisze:

  A na Bohaterów Wolności dziury, na innych tak samo…

  • Zed pisze:

   A największą dziurę to trzeba mieć w głowie żeby porównywać wydatki w tysiącach i milionach złotych. Na marginesie Bohaterów Wolności w dużej części to ulica powiatowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły