Piastów – New City

Piastów

W Piastowie odbyło się spotkanie „Piastów – New City – Wielofunkcyjne Centrum Miasta Piastowa”. Główną ideą projektu jest poprawa jakości i warunków pełnienia funkcji miejskich w miejscu ich koncentracji (centrum Piastowa) i nadanie im nowoczesnego, wysokiego poziomu w zakresie organizacji i formy.

Obszar funkcjonalny projektowanego Centrum zawiera się pomiędzy ulicami: Al. Krakowską , Kujawską, P. Wysockiego, Al. J. Piłsudskiego, Bohaterów Wolności, L. Okulickiego, M. Reja, E. Orzeszkowej, C. Godebskiego, Dworcową, Z. Gęsickiego. Zajduje się w ścisłym centrum Piastowa stanowiąc 15-20% jego powierzchni, to ok. 1 km2 tkanki miejskiej.

Podczas spotkania omówiono kluczowe elementy projektu, odbyły się także prezentacje:
• autobusu elektrycznego wraz z jazdą testową
• CarPortu
• lameli łamaczy światła z perowskitem
• ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitu
• instalacji fotowoltaicznych
• turbin wiatrowych
• nowoczesnych rozkładów jazdy (technologia e-ink)
• nowoczesnych tablic ogłoszeniowych (technologia e-ink)
• inteligentnych systemów automatyki do monitoringu efektywności energetycznej

MS/powiatpruszkowski

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Piastów – New City”

 1. Gościówa pisze:

  Burmistrz wymalował szkoły w tęczowe paski a wyniki z egzaminu najgorsze w powiecie

 2. turirek pisze:

  Że co ? Nowe technologie w zapyziałym miasteczku ? Dziury na dziurach jak na Ukrainie. Ulicami J.Hallera i Kopernika nie da się normalnie przejechać. Brudasów i meneli przy Dworcu PKP i na Lwowskiej też nie brakuje. Strach przejść wieczorem koło nich. Do przychodni nie idzie się dostać. Krzaków i zarośli jak w buszu. Masakra i jak tu normalnie żyć ?

 3. Dr. Huckenbush pisze:

  Tu nie chodzi o to żeby cos zrobić, tylko żeby przeprowadzać niekończące się ankiety, konsultacje, narady. Powołać zespoły, komisję i sztaby. A syf jak był, będzie nadal. Załatajcie dziury w ulicach, i posprzątajcie trawniki z psich kup- technologie z XXI wieku zostawcie na później. Aha najważniejsze– przypilnujcie żeby Tory nie rozjedzily miasta do magazynów Panattoni. To jest ważne.

 4. obywatel kane pisze:

  Złodziejstwo znowu, robią z ludzi idiotów. W ankiecie było o drogach i chodnikach, a co nam lampki na baterie słoneczne wciskają. Na te krzaki zwiędłe z zeszłego roku i wiaty dla pijaków? I co będą oświetlać, te obdrapane i obszczane elewacje na Dworcowej? Skandal, tak samo jak otwarcie molocha najdroższego liceum w Polsce, które i tak trzeba będzie zamknąć zanim spłacimy kredyt. Szuplewski i banda do dymisji!

 5. Bolo pisze:

  Dziura na dziuze na chodnikach i placach zabaw drzewa zasłaniają wyjazdy z bram i ulic ul Kopernika na Warszawska dramat a tu się mówi o technologi czy to za te podwyżki za śmieci ta technologia

 6. mieszkaniec pisze:

  Lepiej gdyby zajęli się likwidacją dziur na wielu piastowskich ulicach, które straszą latami tak kierowców jak i pieszych.

 7. Wilku Starszy pisze:

  To strasznie obrzydliwe miasto. Dziwię się jak mroźna tam mieszkać. Brzydkie stare bloki i ludzie-szczury, wszechobecne chlaja jabole i najtańsza wódkę…

 8. menel piastowski pisze:

  menel na menelu, dziura na dziurze aby tyko załatać a oni o technologiach

 9. Propozycja do New City pisze:

  Koniecznie trzeba zrobić więcej wiat dla żuli. Budka do ładowania samochodów elektr. przy ul. Hallera świetnie się przyjęła i bardzo się menelom podoba 😉 Proszą o więcej bo zbliża się okres jesień-zima, a pod wiaduktem piździ 😉

  • Zniesmaczony pisze:

   Pod tą wiatą do ładowania na Halera co dziennie libacje alkoholowe prym wiedzie tam jedna około 30 letnia dama wiem bo przechodzę tam codziennie i zawsze wali hejnał . Gdzie policja ???

 10. Januszek R........ 🍺 pisze:

  Centrum piastowa 😂🤣 menel na menelu menelem pogania , picie tanich win od lwowskiej do reja to codzienny widok nie widzi tego tylko burmistrz i POlicja.

  • Ggg pisze:

   Do lekarza nie można się dostałaś w słynnej przychodni na Reja,dziurawe ulice A oni o technologii. Kpina

 11. Ooo pisze:

  Że smrodem niech zrobią porządek, palą już dentkami w domkach.wieczorami jest okropnie . To ma być news city???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły