Piastów będzie miał nową lecznicę

Piastów

Mieszkańcy Piastowa do swojej dyspozycji będą mieli nowa przychodnię lekarską. Magistrat ogłosił przetarg na budowę nowej lecznicy.

W Piastowie przy ul. Reja działa przychodnia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piastun. W ostatnich latach placówka przeszła gruntowną modernizację. Wiele osób twierdzi, że bardziej przypomina prywatną przychodnię, niż tą państwową.

Piastun ma również swoją filię po północnej stronie miasta. Działa ona w niewielkim budynku przy ul. Wysockiego. W tym przypadku warunki nie są tak komfortowe jak w placówce przy ul. Reja. Filia przychodni mieści się w zwykłym domu zaadaptowanym na potrzeby leczniczy. Na warunki lokalowe narzekają zarówno pacjenci, jak i lekarze. I nie ma się co dziwić, bowiem przychodnia mieści się na… 80 m kw.

Od blisko pięciu lat mówi się, że lecznica przy Wysockiego wymaga rozbudowy. Plany realizacji tego pomysłu w poprzedniej kadencji forsował były burmistrz Marek Kubicki. Inwestycja miała być gotowa w 2014 r. Tak się jednak nie stało. Co więcej pojawił się dość palący problem. Swoje roszczenia do nieruchomości przy Wysockiego 1 zgłosili spadkobiercy dawnych właścicieli.

Równo dwa lata temu burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski zapewniał nas, że sprawa rozbudowy przychodni nie trafi do szuflady. – Chcemy, aby rozbudowa odbywała się „na bazie” istniejącego budynku przy Wysockiego. Na ten cel przeznaczone zostaną trzy sąsiadujące ze sobą działki – wyjaśniał w 2015 r. Grzegorz Szuplewski. 
Przychodnia faktycznie zostanie rozbudowana, a dokładniej zbudowana od podstaw, ale… w zupełnie innym miejscu. Piastowski magistrat ogłosił przetarg na budowę zupełnie nowej placówki leczniczej. Ta ma powstać na działkach przy ul. Piłsudskiego i przedłużeniu ul. ks. Skorupki. 

Budynek będzie piętrowy. Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne z sanitariatami. Na piętrze również znajdą się gabinety lekarskie i zabiegowy. Dodatkowo pojawią się tu pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Na piętrze ulokowana zostanie również część administracyjna i zaplecze socjalne z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej znajdować się będą pomieszczenia techniczne, magazynowe, szatnia z natryskami dla pracowników rehabilitacji. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe oraz winda.

Co ciekawe miasto nie wyznaczyło terminu zakończenia inwestycji. – Termin wykonania zamówienia będzie przedmiotem negocjacji z wykonawcą – czytamy w dokumentach przetargowych.

Oferty firm zainteresowanych realizacją zadania poznamy 20 września.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.