PGNiG Termika modernizuje EC Pruszków

Pruszków

Gruntowna modernizacja Elektrociepłowni Pruszków trwa. PGNiG TERMIKA podpisała umowę na budowę maszynowni silników gazowych.

Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji Elektrociepłowni Pruszków w kierunku niskoemisyjnych źródeł paliw. PGNiG TERMIKA podpisała umowę na budowę maszynowni silników gazowych wraz z instalacjami i urządzeniami pomocniczymi oraz powiązaniami do infrastruktury zakładu. Koszt inwestycji to ponad 98 mln złotych.

– Elektrociepłownia Pruszków to ważny punkt na mapie aglomeracji warszawskiej. Wytwarzane w niej ciepło dociera do ok. 60% mieszkańców Pruszkowa, Piastowa i Michałowic. Naszym celem jest zadbanie o to, aby produkcja tego ciepła odbywała się w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku, a sam zakład nie popadł w stagnację i został dostosowany do obowiązujących w kraju wymagań środowiskowych – powiedział Jarosław Maślany, wiceprezes ds. operacyjnych PGNiG TERMIKA.

W kolejnych latach planowane są dalsze inwestycje w Elektrociepłowni Pruszków, polegające na sukcesywnym zastępowaniu dotychczasowych instalacji wytwórczych nowymi źródłami. W rezultacie nastąpi poprawa efektywności produkcji oraz ograniczenie wpływu zakładu na środowisko.

MS/ Energetyka24

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “PGNiG Termika modernizuje EC Pruszków”

 1. zgred pisze:

  Na razie energia cieplna zdrożała niewiele. I niech tak pozostanie.

 2. mosiek pisze:

  Jak zmodernizują (za nasze pieniądze) to szybciutko sprzedadzą inwestorowi, żeby czerpał zyski.
  Już tak raz było.

 3. Rafałek pisze:

  Odnowili to by i elewację przy okazji bo straszy ten drapak niemiłosiernie

 4. 123 pisze:

  chetnie bym pozwiedzal ten budynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły