Perypetii z renowacją pałacu ciąg dalszy

Brwinów

Wszystko wskazuje na to, że powiedzenie do „trzech razy sztuka” sprawdzi się w przypadku pałacu w Brwinowie. Władze gminy już po raz trzeci będzie szukać wykonawcy, który zajmie się rewaloryzacją pałacu w Brwinowie.

Gminny Ośrodek Kultury będzie musiał poczekać nieco dłużej na zamianę swojej siedziby. Docelowo ośrodek ma się przenieść do pałacu znajdującego się w Parku Miejskim. Kłopot w tym, że jego remont znów się wydłuży.

Przypomnijmy, że spółka Vera Artis z Lublina zobowiązała się do zakończenia prac na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. Nie trzeba być jednak fachowcem, by stwierdzić, że ten termin jest niemożliwy do utrzymania. Mimo wielu monitów od urzędników z brwinowskiego magistratu o przyspieszenie robót, wykonawca nie zwiększył tempa prac. Co więcej zlecił wykonanie części prac podwykonawcy, choć zapisy umowy z gminą wykluczały taką możliwość. Władze gminy zdecydowały się więc na odstąpienie od umowy.

Niebawem ogłoszony zostanie kolejny przetarg, w którym zostanie wybrany nowy wykonawca prac. Nim się to stanie konieczne jest jednak przeprowadzenie inwentaryzacji już wykonanych robót. –Patrząc na to, co się dzieje obecnie na rynku robót budowlanych, wierzę, że tym razem nie będzie konieczności powtarzania przetargu z powodu braku ofert – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Od czasu, kiedy zostałem burmistrzem, to jest od ponad 9 lat, tego typu duże kłopoty mieliśmy z dwiema inwestycjami, ale udało się doprowadzić je do szczęśliwego finału. Te obiekty już od kilku lat z powodzeniem służą mieszkańcom i mam nadzieję, że tak samo będzie z pałacem – dodaje Kosiński.

Do tej pory wykonano już szereg prac w pałacu, m.in. osuszenie i izolację fundamentów, naprawę elewacji, prace związane z odbudową wykusza od strony zachodniej oraz przywróceniem pierwotnego, przedwojennego wyglądu budynku od strony południowej, wzmocnienie stropów, odtworzenie konstrukcji schodów reprezentacyjnych łączących parter i piętro budynku, budowę szybów wentylacyjnych i szybu windy, konstrukcję dachu oraz wymianę części drewnianych okien.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Perypetii z renowacją pałacu ciąg dalszy”

 1. hahahah pisze:

  buhahahahahahahahah hahahahah

 2. Roman G pisze:

  Poprzednia firma to Rosjanie (udziałowcy)-można sprawdzić w KRS. Sprzedać i przeznaczyć kasę na drogi. Kto podczas epidemii będzie chodzić do Pałacu na jakieś wydarzenia kulturalne. Kto ma na to czas. Chyba urzędnicy.

 3. stary kocur pisze:

  Gdyby w pałacu mieszkał Pan Dziedzic, pałac byłby wyremontowany w pół roku. Ale nieudolnie rządzący Brwinowem plebs, mający chrapkę na darmowe palmy, dywany wodotryski za publiczne pieniądze, nie potrafi zorganizować prostego remontu. Taka prawda o tych, pożal się Boże „włodarzach”. I tak jest ze wszystkim.

  • brwinowianin pisze:

   Nareszcie pojawia się w Brwinowie głos rozsądku… który widzi jak nas burmistrz Kosiński traktuje ! Ile już czasu remontują rynek w Brwinowie! A ulice są czyste tylko koło prezydium i ronda Wacława

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły