Parkują na skrzyżowaniu, ograniczają widoczność

Region

Na skrzyżowaniu ul. Dębowej i Jasnej w Pruszkowie notorycznie stoi sznur samochodów. Auta ograniczają widoczność i stwarzają niebezpieczeństwo na drodze.

Jeden z naszych czytelników, pan Krzysztof, zwrócił uwagę na problem parkowania na łuku drogi w ul. Dębowej. W tym miejscu odchodzi ul. Jasna a przepisy drogowe jasno mówią, że nie można parkować na skrzyżowaniach. Co więcej, pozostawione auta ograniczają widoczność kierowcom włączającym się do ruchu z drogi wewnętrznej lub z pobliskich miejsc parkingowych.

„Akurat w okresie wakacyjnym na chodniku i na łuku drogi parkuje mało samochodów, ale to raczej ze względu na wakacje i wyjazdy, bo bardzo często za samochodem, który widać na zdjęciu, stoi szereg innych samochodów i tak przez cały łuk aż do końca chodnika.” – napisał pan Krzysztof.

Niestety okoliczni mieszkańcy na razie muszą liczyć tylko na czujne oko strażników miejskich. Organizacja ruchu, ani odpowiednie przeszkody nie będą zamontowane.

– W przyszłym roku w ul. Jasnej i Dębowej będziemy przebudowywać kanalizację deszczową. Wobec tego nie będziemy teraz wprowadzać tam specjalnej organizacji ruchu – stwierdził krótko Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. Obiecał jednak, że zwróci uwagę Straży Miejskiej na ten problem.

Deklarację przyjrzenia się tej sprawie usłyszeliśmy z ust samego komendanta Straży Miejskiej. – Do tej pory nie mieliśmy sygnałów z tego miejsca, ale oczywiście przyjrzymy sie temu – powiedział nam Włodzimierz Majchrzak.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.