Parkrun będzie świętował trzecie urodziny

Pruszków

Biegacze z Pruszkowa spotykają się w każdą sobotę i pokonują dystans 5 km. Scenariusz ten powtarza się już od trzech lat! A więc trzeba to uczcić! Już 18 listopada jubileuszowy parkrun w Parku Potulickich.

8 listopada 2014 roku na zawsze zapisze się w historii pruszkowskiego biegania. Właśnie wtedy odbył się pierwszy parkrun. Warunki nie były najlepsze, ale na starcie zameldowały się 123 osoby. W każdą kolejną sobotę nie brakowało chętnych, którzy chcieliby aktywnie spędzić poranek. Zgodnie z powiedzeniem – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

18 listopada o 9.00 miłośnicy biegania spotkają się już po raz 159 i będą świętować trzecie urodziny parkrun. – Ta wspaniała inicjatywa zyskała do tej pory wielu sympatyków. W naszej lokalizacji zarejestrowane są w tym momencie 1045. osoby. Najlepszym dowodem zainteresowania i integracji jest wspólne bieganie i spacer nordic walking co tydzień, gdzie przez okres 3. lat, niezależnie od pogody, nie zdarzyła się konieczność odwołania biegu – tłumaczą organizatorzy.

W parkrunie może wziąć udział każdy. Podczas biegu panuje fantastyczna atmosfera. Najważniejszy jest udział i chęć pokonywania słabości, czas schodzi na drugi plan. Z pewnością 18 listopada nie zabraknie chętnych do świętowania. – Po biegu, o godz. 10.15 w Sali Konferencyjnej Stadionu Znicza Pruszków odbędzie się z udziałem władz Miasta Pruszków i powiatu pruszkowskiego uroczystość wieńcząca trzeci rok naszych spotkań oraz uhonorowanie uczestników – podają organizatorzy parkrunu.

Warto dodać, że sobotni bieg zainauguruje „mazowiecką ośmiornicę”, czyli cykl ośmiu zawodów na Mazowszu w różnych lokalizacjach. Zarejestrować można się tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.