Parkowanie przy pruszkowskim PKP nadal będzie drogie

Region

Parking "Parkuj i Jedź" przy dworcu PKP w Pruszkowie nadal będzie bardzo drogi. Koleje Mazowieckie ostatecznie zrezygnowały z jego przejęcia.

Koleje Mazowieckie nie przejmą terenu przy pruszkowskim dworcu. – Marszałek województwa mazowieckiego nie zdecydował się na dofinansowanie tego parkingu. Już na 100 procent Koleje Mazowieckie nie
wrócą do dzierżawy terenu – powiedział nam w czwartek Andrzej Dudziński, naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem w PKP Nieruchomości Warszawa.
Samorząd wojewódzki jest właścicielem przewoźnika i od decyzji władz
zależało, czy parking będzie obsługiwany przez KM.

Miesiąc temu pisaliśmy, że PKP przedłużyło umowę dzierżawy z firmą Uniwersum na lipiec. Dzisiaj wiadomo już, że ta sama firma będzie go obsługiwała do końca sierpnia. Dudziński przyznał, że PKP myśli nad ostatecznym rozwiązaniem tego problemu, nie chciał jednak zdradzić szczegółów.

Obecnie za parkowanie trzeba zapłacić 148 zł. W ubiegłym roku, gdy dzierżawcą były Koleje Mazowieckie, koszt był ponad siedem razy tańszy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.