Parking przy dworcu znów tańszy?

Region

Być może wkrótce skończy się tragiczna sytuacja w okolicach pruszkowskiego dworca PKP. Możliwe jest, że parking "Parkuj i Jedź" znów będzie tańszy. Wszystko zależy od decyzji Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego.

– Są finalizowane rozmowy z Kolejami Mazowieckimi, aby znów ta spółka dzierżawiła parking przy dworcu PKP w Pruszkowie. Oni muszą teraz uzyskać odpowiednią zgodę od marszałka Struzika – powiedział nam Andrzej Dudziński, naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem w PKP Nieruchomości Warszawa.

Koleje Mazowieckie dzierżawiły ten teren w ubiegłym roku. Wówczas kierowcy za postój płacili 20 zł. W grudniu spółka wycofała się. Powodem były kłopoty finansowe samorządu wojewódzkiego, który jest właścicielem KM. PKP podpisała umowę z prywatną firmą Uniwersum, która drastycznie podniosła ceny. Teraz za postój trzeba płacić blisko 150 zł.

Umowa z Uniwersum jest ważna do końca czerwca. – Z nimi również prowadzimy rozmowy na temat przedłużenia współpracy. Jest to jednak opcja rezerwowa – przyznał Dudziński.

Do końca czerwca pozostało zaledwie kilka dni. Marszałek Struzik musi więc działać szybko.

Zmiana dzierżawcy terenu powinna poprawić sytuację wokół dworca. Obecnie sznur zaparkowanych samochodów ciągnie się często aż do skrętu w ul. Staszica. To utrudnia życie i kierowcom, i pieszym.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.