Parking zamiast drzew? Taka jest wola mieszkańców

Pruszków

Szpaler drzew rosnących przy ul. Królowej Jadwigi w Pruszkowie zmieni się w parking. Z wnioskiem o wycinkę drzew do władz miasta zwrócili się mieszkańcy.

Problem ze znalezieniem dogodnego miejsca do parkowania nie dotyczy tylko centrum Pruszkowa. W ostatnim czasie apele o budowę nowych miejsc parkingowych zgłaszają również mieszkańcy innych dzielnic miasta m.in. Gąsina. Tu problem z parkowaniem dotyczy m.in. ul. Królowej Jadwigi. Przy ulicy znajdują się zarówno domy jednorodzinne, jak budynki wielorodzinne. Nie trudno się więc domyślić, że pojawił się tu problem z zaparkowaniem auta.

Mieszkańcy ul. Królowej Jadwigi zwrócili się z prośbą do władz miasta o stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych. Jednak aby zrealizować ten postulat konieczna jest wycinka drzew.

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch wyraził zgodę na wycinkę, co wzbudziło zainteresowanie radnych. Zwłaszcza, że takiej zgody nie wydał jego poprzednik Jan Starzyński. – Moje pytanie dotyczy pozytywnego zaopiniowania wycinki drzew na ul. Królowej Jadwigi w Pruszkowie. Ta decyzja interesuje mnie ze względu na fakt, że pana poprzednik negatywnie zaopiniował wycinkę tych 20 drzew, czyli około 50 procent drzewostanu przy ul. Królowej Jadwigi, kosztem wybudowania miejsc parkingowych przy tej ulicy. Chciałbym poprosić pana prezydenta o komentarz do tego ponieważ wiem, że ekologia była jednym z filarów pana kampanii wyborczej – zwrócił się do prezydenta radny Karol Chlebiński.

Okazuje się, że prezydent Makuch pamięta o swoich deklaracjach. Nie tylko tych związanych z ekologią, ale i ze słuchaniem woli mieszkańców. – Tak co do ekologi to oczywiście się zgadza. Jednym z takich punktów była kwestia słuchania potrzeb mieszkańców. Podczas narady zostały przedstawione wnioski mieszkańców żeby jednak dokonać wycinki starego drzewostanu, a przy modernizacji tej ulicy stworzyć miejsca parkingowe – poinformował na sesji prezydent Pruszkowa.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wycinką drzew są skargi mieszkańców na zniszczone chodniki. Korzenie niektórych okazów podniosły płyty chodnikowe. Wiele osób ma problem, żeby przejść tędy np. z wózkiem. Warto jednak podkreślić, że w zamian za wycięte drzewa pojawią się nasadzenia zastępcze.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 67

67 odpowiedzi na “Parking zamiast drzew? Taka jest wola mieszkańców”

 1. Polak LLU pisze:

  Wyszła bieda z wora,
  Jak tam wilki starsze straciliście argumenty ?

 2. Polak LLU pisze:

  To jak ,
  podejmiecie wyzwanie i olejecie Stolicę ?
  Piszcie jak tam w pruszkowie z robotą i skąd przywozicie zagrabione pieniądze.

 3. Polak LLU pisze:

  Jak ja gdzieś jadę na urlop to płacę „klimatyczne” czyli opłata za korzystanie z dobrodziejstw miejscowości w której jestem.
  /kosz , chodnik ulica , parking/
  Was na to nie stać .
  Ale brak Wam wstydu żeby się przyznać i dlatego dalej będziecie zajmować miejsca parkingowe w Stolicy i brudzić gumiakami chodniki i jeździć na bilecie 20 minutowym do śródmieścia gdzie trasa trwa 25 minut.

 4. Paweł pisze:

  Co za debilizm. Park Potulickich tez wytnijcie i zabetonujcie i tam parkujcie będziecie mieć dużo miejsca. Idioci.

 5. Polak LLU pisze:

  Ludziska !!!
  czy Wy naprawdę nie widzicie czym jest Pruszków ?
  to mała podwarszawska wioska wysyłająca swoich podatników
  żaby okradali Warszawę.
  Nie zapewnia miejsc pracy ale żąda aby się zameldować i przywozić kasę w formie podatków.
  Nawet na Autobus do Stolicy z Waszych pieniędzy nie chcę się dorzucić.
  Płaćcie tam gdzie PRUJECIE !!!.
  Jak Pruszków buduje hotele mieszkalne to niech wystarczy mu comiesięczny czynsz.

 6. Hij pisze:

  Skoro jest taka wola narodu pruszkowskiego to zrobta jak chcą niech maja parkingi tylko niech nie czają się na innych drzewa bo Jaś województwa nie dam

 7. Kij pisze:

  Dobrym pomysłem by było wyciąć wszystkie drzewa w parku potulickich zasypać te bagna wylać asfalt i zrobić mega parking

  • Słoik pisze:

   Och dziękuje Warszawie za te dobra komunikacje itd weź się ogarnij człowieku Warszawa to już nie jest jakiś inny świat mlekiem i miodem płynący, jeszcze mi napisz ze jeżdżę samochodem to przyczyniam się do smogu warszawskiego tylko ciekawe czemu na urlop Warszawiacy wybierają Mazury, góry i morze siedźcie u siebie skoro tak zamykacie się na ludzi w warszafce tez można spędzić urlop w centrum handlowym, poleżeć pod plastikową palma zjeść magdonald

 8. Cierpliwy pisze:

  Podczas projektowania i budowy bloków przy Kr. Jadwigi, zdaje się, zaczarowano rzeczywistość: zaprojektowano x mieszań w każdym bloku i odpowiednio większą ilość miejsc parkingowych (żeby zgadzało się z WZ), a po wybudowaniu i odbiorze część mieszkań podzielono na mniejsze, zwiększając ich ilość oraz atrakcyjność dla nabywców (przy okazji też zysk inwestorów), ale już miejsc parkingowych nie udało się tym samym sposobem pomnożyć, i mieszkańcy tych bloków nie mają szansy zaparkować swoich samochodów „u siebie”, tylko muszą parkować na ulicy, parkują więc gdzie się da i jak się da, czasami dość daleko od bloku, zastawiając innym bramy, podjazdy, zajmując chodnik lub utrudniając przejazd ulicą. Wyobraźcie sobie, co tu się działo podczas budowy tych bloków! Gromkie brawa dla PINB i UM!

  Drzewa, także te rosnące przy Królowej Jadwigi, mają wiele lat. Z pewnością nowi sąsiedzi widzieli je, zanim kupili mieszkania. UM, w miarę regularnie, drzewa pielęgnuje. Narzekanie na to, że drzewa przeszkadzają, że duże, że stare, że zacieniają, że korzenie podważają płyty chodnikowe, że przeszkadzają pieszym (z wózkami, torbami, walizkami lub bez) jest łatwe, ale propozycja, nie wiadomo czyja, żeby rozwiązać ten problem wycinką, to absurd. Z pewnością można, i należy, wyremontować naszą ulicę, której nawierzchnia jest uszkodzona po wielu budowach. Można wyremontować chodniki, które są uszkodzone (także przez korzenie drzew), można je inaczej ułożyć, żeby omijały drzewa. Może można też zwęzić i jezdnię, a chodniki poszerzyć? Może i można wybudować zatoczki do parkowania, w niektórych miejscach, ale – co warto sprawdzić, i o co warto zapytać podczas spotkania w sprawie MPZP dla tego obszaru, które odbędzie się 8 stycznia – tylko jeśli stoi to w zgodzie z przeznaczeniem drogi, bo przecież UM może uważać, i projektować, że przez naszą ulicę musi przebiegać ruch zapasowy dla Waryńskiego, a wówczas nici z szerokich chodników i wąskiej i kameralnej uliczki, i trzymajmy kciuki, by – w imię upłynniania ruchu, nie usunięto spowalniaczy, które tak utrudniły życie wszystkim rajdowcom.

  Chętnie bym zagłosował nad tymi, i innymi, sprawami dotyczącymi mojego najbliższego sąsiedztwa, gdyby tylko ktoś dał mi szansę i możliwość. A tak, jakaś grupa ”zainteresowanych’, składa wniosek do Prezydenta, ktoś zna kogoś, kto wie, że idzie nowe, pod postacią projektu MPZP i chęci nowych władz do pokazania skuteczności w działaniu, ten ktoś zna Pana Prezydenta, a Pan Prezydent ‚przychyla się do wniosku’. Takie ‚przychylenia się’ już widziałem w przeszłości, gdy ktoś zgłaszał uwagi do poprzedniego projektu MPZP i Pan Prezydent (ówczesny) do tych wniosków się również przychylił. Kto je składał, kiedy i w jakim trybie, tego z UM nigdy nie udało się wyciągnąć, bo po co mają cokolwiek jakimś awanturnikom mówić i jeszcze dokumenty dawać, żeby ich potem ktoś męczył i żądał odpowiedzi, jeszcze na piśmie. A wniosek dotyczył, bagatela, zmiany przeznaczenia działki, dzięki której to zmianie, ktoś te bloki nam wybudował, powołując się na zmianę przeznaczenia w projekcie MPZP…

  Moje oczekiwanie, w stosunku do UM i Pana Prezydenta: wprowadzić wreszcie transparentne procedury i pokazać, że UM chce coś zrobić nie wbrew lub obok ludzi, tylko dla ludzi, a nie tylko „przychylać się do wniosku mieszkańców”. Złożony wniosek powinien trafić na BIP, tak by ktoś kto się interesuje sprawami lokalnymi, miał szansę zauważyć taką inicjatywę i przeczytać, co konkretnie było w tym wniosku. Gdzie jest „przychylenie się” Pana Prezydenta? Powinno trafić do BIP! Wg. jakiej procedury jest ta sprawa rozpatrywana? Czy to już są prace na MPZP czy jeszcze jakieś nieformalne konsultacje? Czy UM podeprze się jakimś opracowaniem dotyczącym sensowności i zasadności wniosku? Czy UM ma zamiar zapytać wszystkich mieszkańców naszej ulicy o zdanie, czy będzie się tylko „przychylać do wniosków”?

 9. Mieszkaniec pisze:

  Gdyby dwaj deweloperzy budujący bloki zapewnili miejsca parkingowe przed nimi to nie byłoby problemu. Kto w ogóle wydał zgodę na dwa bloki w środku tej ulicy skoro zabudowa jest jednorodzinna? Dlaczego jak już zezwolił to nie wymusił większej ilości parkingów? Najpierw jeden blok wybudował się i tam jest około 29 mieszkań, a parking podziemny mieści bodajże 21 i 3 miejsca na zewnątrz które są zamykane na kłódki, a w tym jedno dla niepełnosprawnych które i tak jest zajęte przez pełno sprytnych 🙂 później drugi blok stanął i gdzie przy nim miejsca? właściwie nie ma i co na to przepisy? Ktoś przytulił pewną kwotę to i na wszystko pozwolił.
  Ktoś tu pisał że prawie wszyscy mieszkańcy bloków wykupili sobie miejsca podziemne to niech ten ktoś sobie przejdzie po ulicy i policzy samochody parkujące na zewnątrz z bloku to zobaczy że połowa ulicy to zawalona jest właśnie przez mieszkańców obydwu niedawno powstałych bloków i trzeciego postawionego bodajże przez Dr. Walla dużo wcześniej.
  Teraz najlepiej to pozabierać drzewa, pasy zieleni i chodniki tylko zatoczki dla samochodów porobić bo ktoś kupił sobie mieszkanie ale nie pomyślał gdzie będzie parkował, a jak jeszcze ma dwa samochody w rodzinie i na miejsce podziemne było szkoda to teraz tu narzeka i pisze żeby wybudować mu zatoczki parkingowe.
  Petycje do prezydenta złożyć nie o wycinkę drzew ale o zagospodarowanie jednej bodajże niczyjej działki zaraz przy blokach właśnie pod stworzenie dużego parkingu i wszyscy będą zadowoleni, a tam ze 20 aut by zaparkowało.

  Pozdrawiam tych co najwięcej wiedzą o tej ulicy i najwięcej mają o niej do powiedzenia, a tu nie mieszkają!

  • Mieszkaniec bloków pisze:

   W nowo powstałym bloku jest 16 mieszkań i 20 miejsc parkingowych podziemnych oraz 2 przy ulicy (jeszcze nie oznakowane). Nie oczekujmy, że jak ktoś przyjedzie w odwiedziny do rodziny/znajomych ma parkować na wyznaczonych (wykupionych) miejscach parkingowych- wtedy jest od tego ulica. Na ulicy dużym problemem są auta-wraki, które tu stoją nie wiadomo od kiedy.

   • K. pisze:

    Sugeruje w pierwszej kolejności Pana mechanika z Krolowej Jadwigi poprosić o zabranie samochodów ktore przed jego warsztatem juz wzrosły w asfalt, a wtedy może okazać się ze samochodów mieszkańców przedmiotowych bloków na ulicy prawie nie ma…

  • KJ19 pisze:

   Człowieku o czym ty piszesz? Nie masz o tym zielonego pojęcia. Aktualnie wszystkie samochody z nowo powstałego bloku parkowane są na parkingu podziemnym. Mamy też dwa miejsca na zewnątrz dla gości. Jak dla mnie to można na całej ulicy zrobić zakaz parkowania.

 10. Mieszkanka Królowej J. pisze:

  Ulica wymaga uporządkowania i to sensownego. W chwili obecnej chodnikami nie da się przejść spokojnie- przeszkadzają stare, sypiące się drzewa zasadzone niekiedy po środku, zaparkowane (porzucone) auta i nierówna nawierzchnia chodnika. Prośba mieszkańców (również tych z bloków) o zakaz parkowania lub chociaż postawienie słupków drogowych przy bloku oddanym w 2018 roku, została odrzucona. O swobodnym przejeździe ulicą samochodów o dużych gabarytach (straż pożarna, śmieciarka lub czasem autobusu), ciężko jest mówić. Dodatkowo nawierzchnia ulicy także potrzebuje remontu. Zatem może należy poważnie pomyśleć nad gruntownym remontem i pewnymi zmianami, nawet takimi jak wycinka. Co, nie oznacza braku drzew, nie wszystkie są problematyczne, a zawsze można zasadzić nowe, w odpowiednich miejscach.

 11. niecierpliwy pisze:

  Dlaczego mieszkańcy nie parkują na swoich posesjach? Zostawienie samochodu na 5-10 minut, a notoryczne parkowanie na ulicy jest problemem w Polsce, może warto zastosować rozwiązania z Usraela?

 12. Głos pisze:

  Oczywiście parkingi powinny powstać, nie ma dyskutować z pomylonym motłochem!

 13. Mieszkanka Kr. Jadwigi pisze:

  Ja mieszkam na tej ulicy i wiem jakie mamy problemy. Wyrażać opinie o problemie, w którym się nie jest, jest oczywiście łatwo. A jak widać, ludzie nie umieją czytać tekstu ze zrozumieniem. My chcemy zieleni a nie potworów utrudniających funkcjonowanie. Chodnikami miejscami nie da się przejeść a część drzew jest chora i stara i grodzi przechodniom. Chcemy uporządkowania ulicy i nowych nasadzeń. Widzę że ciężko jest pochylić się nad czyimś problemem ze zrozumieniem. Najłatwiej jest krytykować . Niestety to taka Polska przywara 🙁

 14. Pytanie pisze:

  Mam Pytanie do Czyżewskiej. Czy to ona doprowadziła , że zostaną wycięte drzewa?

 15. mieszkaniec pisze:

  Jak można wycinać ” stare ” rzewa i sadzić w ich miejsce nowe, małe, z których połowa się nie przyjmie a druga zostanie zdewastowana przez okolicznym mieszkańców. W sytuacji gdy jak twierdzą mieszkańcy ulicy, korzenie istniejących drzew niszczą nawierzchnię chodnika można go podbudować i tym samym nie wycinać istniejących drzew. A co do sytuacji gdy korzenie drzew uniemożliwiają bądź utrudniają spacer z wózkiem, to proszę spróbować slalomu wózkiem pomiędzy zaparkowanymi na nim samochodami, tego nikt nie widzi ?!

 16. Stasiek pisze:

  Dlaczego w tym mieście nie powstają duże parkingi miejskie ?
  Dalej będziemy udawać że samochodów nie ma ?

 17. Czesiek pisze:

  Tanie mieszkania kupili to niech się męczą. A drzewa wyciąć i zrobić parkingi na dzień.

 18. P pisze:

  Kolejne nędzne sługusy Saurona.

 19. badura pisze:

  A gdzie pan był panie radny Chlebinski jak ”Trzej królowie z Kraszewskiego” wyrażali zgodę na wycięcie drzew na ul Komorowskiej przy osiedlu ”Przy Pałacu”, gdzie powstał parking dla mieszkańców. (niby ogólnodostępny ale proszę spróbować zaparkować tam samochód. WSTYDU OSZCZĘDŹ ZEJDŹ ZE SCENY JAŚNIE PANICZU.

 20. Gąsin pisze:

  Zgadza się. Gąsin to dzielnica niskiej jednorodzinnej zabudowy w którą wciśnięto bloki i bloczyska takie jak przy ul Promyka róg Rzewuskiego. W tej dzielnicy miało nie być bloków a są i radni nie protestowali a klepali to co trzeba. Malichy potrafiły zadbać o siebie, radni z Gąsina wykonali przydzialone zadania bez myślenia o dzielnicy i mieszkańcach.

 21. Wilku pisze:

  Łapy precz od tych drzew bezduszne stworzenia!!! Jak można być takimi glupcami, człowiek sam siebie zgladzi!!!

 22. Pruszkowiak pisze:

  Czy ktokolwiek z komentujących ten artykuł był na tej ulicy i widział jak to wygląda?? Te drzewa to dramat. Nie da się przejść przez nie chodnikiem. Na tym odcinku drogi chodzi się z dziećmi na spacery po ulicy bo chodnikiem się po prostu nie da. To, że liczba samochodów znacząco urosła nie jest wynikiem samego wybudowania nowych bloków, bo te maja własne parkingi i większość osób jednak wykupiła garaże, tylko tego, że powstały tam 2 warsztaty samochodowe i wszyscy pozostawiają samochodu na ulicy.

  Wycince drzew i naprawie chodniku na tym odcinku mowie TAK. Tyle, że jeśli powstanie tam parking to musi być zachowana odpowiednia szerokość chodnika żeby dało się tam przejechać z wózkiem.

  • MieszkankaPruszkowa pisze:

   Jeżeli są w tak fatalnymi stanie, tk fajnie by było, aby planowane nasadzenia nie były małymi kikutami.
   Wszystko jest dla ludzi. Myśle, że zawsze da się dogadać. Może trzeba wystąpić albo odwiedzić pana Prezydenta, jeżeli nie wszyscy mieli możliwość wypowiedzenia się.

   • Pruszkowiak pisze:

    Mogę nawet powiedzieć jako mieszkaniec jednego z tych bloków, że chcieliśmy zrobić zakaz zatrzymywania się pojazdów na części tej ulicy, jednak się nie udało :(. Polowa ulicy zaczynając od ulicy elektrycznej jest jeszcze w miarę przyzwoitym stanie, ale zaraz za nowo powstałym blokiem już praktycznie do promyka to jest dramat. Jeden z warsztatów widać, że zauważył problem i przygarnął duża cześć aut do siebie na podwórko. Jednak drugi warsztat podwórka praktycznie nie ma 🙁

 23. Sowa pisze:

  Mieszkam przy tej ulicy i nikt nie pytał mnie o zdanie w tej sprawie. Skąd taki pomysł? W jakim trybie był złożony wniosek, że o decyzji dowiadujemy się z prasy? Zachęcam autorkę tekstu do pociągnięcia tematu. Warto!

 24. Jacek pisze:

  Ciekawy jestem obecnego stanowiska Pani Garczyńskiej z Ochrony Środowiska co do tej wycinki oraz jej poprzedniego gdy Prezydent Starzyński nie wyraził zgody. Jak widać wszystko zmienia się ,żeby zachować stołek. Kłania się tutaj brak doświadczenia Prezydenta Makucha oraz zły dobór współpracowników. Ale czego od nich oczekiwać jak VicePrezydentami są osoby bez żadnego doświadczenia . Największe rozczarowanie mam do Pani Czyżewskiej, mieszkanki Gąsina. To ona Była Radną Gąsina gdy powstawały na ulicy Królowej Jadwigi Bloki Developerów, wkomponowane w niską jednorodzinną zabudowę. Wtedy Pani Radna Czyżewska nie protestowała przeciwko tym inwestycja Deweloperów tylko wychwalała Prezydentów Starzyńskiego i Kurzelę.

  • Gąsin pisze:

   Zgadza się. Gąsin to dzielnica niskiej jednorodzinnej zabudowy w którą wciśnięto bloki i bloczyska takie jak przy ul Promyka róg Rzewuskiego. W tej dzielnicy miało nie być bloków a są i radni nie protestowali a klepali to co trzeba. Malichy potrafiły zadbać o siebie, radni z Gąsina wykonali przydzialone zadania bez myślenia o dzielnicy i mieszkańcach.

 25. Wilku Starszy pisze:

  Fatalna decyzja. Przecież można między drzewami zrobić zatoczki na pojedyncze samochody i drzewa nie ucierpią. W dobie smogu każda taka duża roślina jest na wagę złota.
  Jeśli prawdą jest, że to przeforsowali mieszkańcy bloków, to po pierwsze nie powinno się wydawać zgód na budowę bloków, które nie mają garaży podziemnych lub miejsc parkingowych. Po drugie trzeba na szczeblu ogólnopolskim wypracować jakieś mechanizmy prawne by wymuszać na posiadaczach samochodów wykupienie miejsc parkingowych przypisanych do ich bloków, tak by nie było dziadowania, że ktoś oszczędza na wykupieniu miejsca parkingowego, bo on sobie będzie parkował na miejscu publicznym i krzyczał, że trzeba wycinać drzewa na parking.

  • MOP pisze:

   Wilku słusznie prawi. W Warszawie ciągle z budżetu partycypacyjnego robią nowe miejsca parkingowe i jest coraz gorzej. Coraz więcej aut, a szczególnie wzrosła ich liczba po wprowadzeniu 500 plus.

 26. peace pisze:

  Fatalny pomysł. Ten teren nie jest prywatną własnością parkujących, tylko powinien służyć wszystkim, również tym, którzy nie chcą aby Pruszków krok po kroku zmieniał się w betonową pustynię. Wycinka starych pięknych drzew tylko po to, aby kilka osób mogło stawiać swoje samochody tam gdzie chcą? Trudno sobie wyobrazić większy egoizm jeśli chodzi o przestrzeń publiczną.

 27. hardcorp pisze:

  Zgadzam się z „Mieszkanką Pruszkowa”. Problemem nie są drzewa, tylko bezmyślne wydawanie zgody na budowanie gdzie tylko się da – spójrzcie na Osiedle Grafitowe na przeciwko stacji PKP i na ulicę Grafitową. A przecież tam buduje się dalej. Ulica Staszica – stoi jedna trzecia inwestycji koło US, a zajęte są już wszystkie miejsca wzdłuż w/w ulicy. A przecież przy Brwinowskiej, która dochodzi do Staszica buduje się kolejne dwa bloki. Róg ul. Prusa i Armii Krajowej – kolejna inwestycja. Był parking – dziki, brzydki, ale było gdzie zaparkować. Wraz z nową budową przybędzie tylko aut, które nie będą miały gdzie zaparkować. Przykłady można mnożyć. Wiem, że zaraz podniosą się głosy, że to jest miasto i że można wynieść się na wieś, jak chce się mieć trochę spokoju. PROSZĘ JEDNAK PAMIĘTAĆ, że należy się liczyć z ludźmi już tu mieszkającymi i ich głosów również słuchać. Proszę zapytać mieszkańców starszych bloków przy Powstańców, Śląskiej, Dobrej co myślą o nowych, ogrodzonych i zamkniętych „wyspach” wybudowanych przy Powstańców, gdzie wcześniej było trochę trawnika i drzew. A nowi mieszkańcy niech też mają na uwadze, że dziś mają ładny widok z okna, a jutro może się tam zacząć nowa budowa, bo nikt z ich zdaniem nie będzie się liczył…

 28. MieszkankaPruszkowa pisze:

  Brawo, brawo i brawo!
  Niech Pruszków zamieni się w prawdziwą patelnie i sypialnie, zamiast stać się przyjaznym miejscem dla LUDZI.
  Rozumiem, że pewne osobniki mają problem, aby parkować na własnych posesjach, bądź zaparkować na parkingu ulicę dalej. Niech ulica ta zamieni się w taką patelnie w kostkę, jak fragment ulicy Komorowskiej. Zrobili nasadzenia w postaci kikutów, chodnik z kosteczki, kilkanaście miejsc parkingowych, zakaz parkowania po lewej stronie jezdni i skończyło się to tym, że ludzie parkuje gdzie popadnie. Nawet na przejściu dla pieszych, a wystarczy przejść 100 metrów dalej i zaparkować. Niestety pozwala się na budowanie Nowych gęstych osiedli, gdzie nie zapewnia się odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Przytoczę tutaj przypadek budowy Osiedla Enclava, gdzie miejsc będzie o wiele za mało. Dodatkowo będzie trzeba się modlić, aby wyjechać z posesji/osiedli przy ul. Targowej, B. Prusa czy Pogodnej.

  Brawo, Brawo i Brawo. Niech Pruszków staje się sypialnią, a nie godnym miejscem do zamieszkania.

 29. mieszkaniec pisze:

  vice Czyżewska jest z Gąsina to może to ona załatwiła beton dla mieszkańców?

 30. zzz pisze:

  Też mieszkam przy tej ulicy, i nie życzę sobie żadnej wycinki. Ten „głos mieszkańców” to zapewne ci, którzy pokupowali mieszkania w blokach wciskanych bez opamiętania w każdy zakamarek. A świeżo wybranemu prezydentowi zapamiętamy tę decyzję co najmniej do najbliższych wyborów.

 31. Ciekawy pisze:

  Pytanie dlaczego zmieniona została decyzja poprzedniego prezydenta Jana Starzyńskiego, decyzja która oszczędzała drzewa a jednocześnie rozwiązywała problem parkingów , lokalizując parking na wolnej działce. Co się stało , że starodrzew zaczął przeszkadzać. 100 nowych drzew nie zastąpi 10 starych

 32. Agnieszka pisze:

  Też mieszkam przy tej ulicy i o żadnym piśmie nie słyszałam. Może najpierw należałoby usunąć stąd wraki, które zabierają miejsca? Nie podoba mi się wycinka drzew. Na pewno remont drogi i chodników jest potrzebny. Można by wygospodarować miejsca parkingowe w ramach przebudowy, a ulicę zrobić jednokierunkową. Smog już jest wieczorami, więc pozbycie się drzew w tej sytuacji to nie jest dobry pomysł.

 33. G pisze:

  Co z park&ride, miał być we wrześniu?

 34. emka pisze:

  Dlaczego jesteście tacy cięci na właścicieli domów ? To raczej pomysł mieszkańców bloków przy Królowej Jadwigi. Wiadomo miejsce parkingowe kosztuje a nie ma obowiązku kupna tego miejsca. Znam kilka rodzin mieszkających na tej ulicy i każdy z nich ma miejsce na swojej posesji.

 35. realista pisze:

  a może żeby wszyscy byli zadowoleni wyciąć 20 drzew a posadzić 40 młodych gdzie indziej? Te drzewa są raczej stare i pewnie pruchno już niezłe. Krzywy chodnik parkowanie utrudnione mocno. Zawsze wycinka to trudna decyzja ale czasami konieczna

 36. Legwann pisze:

  Szkoda drzew. Młode nasadzenia zastępcze nie są kompensata za takie śliczne dojrzałe drzewa. Ile tlenu mniej, więcej zanieczyszczen, brak cienia, zimno zimą i upalniej latem ;(

 37. zzxt pisze:

  Powycinajcie sobie drzewa na posesjach i tam trzymajcie ten posprowadzany z tureckich komisów złom.

 38. Zakalec pisze:

  Skoro maja domy, to niech parkują na swoich posesjach.

 39. drzewa pisze:

  Najlepiej wszystko wytnijcie drzewa…i zalejcie betonem..A to co chca mieszkancy aby zrobic ,,, to jest kpina i zart pisiore ..

 40. Krolowa jadwiga pisze:

  Ale glupcy mieszkaja na ul Królowej Jadwigi.wolą beton niz drzewa i ochrone przed cieniem .A w lato beda wołąc ,,ze cienia nie mamy ..Szkoda ze ludzie nie lubia drzew.widac że na krolowej jadwigi, sa pisowscy …

  • cień Jana pisze:

   no jak 20 drzew to pisowcy, ale jak połacie drzew pod deweloperkę, okolice parku i wkd to chyba peowcy

  • Mieszkanka Kr. Jadwigi pisze:

   Ja mieszkam na tej ulicy i wiem jakie mamy problemy. Wyrażać opinie o problemie, w którym się nie jest, jest oczywiście łatwo. A jak widać, ludzie nie umieją czytać tekstu ze zrozumieniem. My chcemy zieleni a nie potworów utrudniających funkcjonowanie. Chodnikami miejscami nie da się przejeść a część drzew jest chora i stara i grodzi przechodniom. Chcemy uporządkowania ulicy i nowych nasadzeń. Widzę że ciężko jest pochylić się nad czyimś problemem ze zrozumieniem. Najłatwiej jest krytykować . Niestety to taka Polska przywara.

 41. Kerim pisze:

  Nasze miasto coraz mniej nadaje się do życia,. Po co tam parkingi przy ulicy, tam są prywatne posesje. To u siebie nie chcą parkować tylko na wspólnym. Obciążyć mieszkańców tych domków kosztami.

 42. ff pisze:

  poprzednia ,,ekipa ,, nastawiała TBS-ów ,, nie wiadomo,, po co i dla kogo

 43. jot pisze:

  A potem larum, że smog w zimie, głośno cały rok, brak cienia w lecie :/ Najważniejsze, że będzie gdzie passata zaparkować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły