Parking przy Waryńskiego w przyszłym roku?

Pruszków

Parkowanie w rejonie stacji PKP w Pruszkowie będzie łatwiejsze. Władze miasta ogłosiły przetarg na budowę naziemnego parkingu przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie.

W budowie jest już wielopoziomowy parking, który powstaje przy ul. Sienkiewicza. Po północnej stronie miasta, ma być realizowana podobna inwestycja, która ułatwi mieszkańcom parkowanie w rejonie dworca PKP. Chodzi u o budowę naziemnego parkingu przy ul Waryńskiego.

Na parkingu znajdzie się miejsce na 110 samochodów, z czego pięć miejsc będzie przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zostanie wybudowany parking dla rowerów oraz zatoczka autobusowa. Inwestycja ma być zrealizowana w siedem miesięcy, a władze miasta już szukają firmy, która zajmie się realizacją inwestycji.

Co ciekawe parking ma powstać w pobliżu osiedla, które jest budowane w ramach rządowego programu MieszkaniePlus. Zapytaliśmy miejskich włodarzy, czy nie obawiają się, że miejsca na parkingu zajmą samochody lokatorów nowego osiedla. – Jest taka obawa. Jednak mamy zapewnienia, że na terenie osiedla również pojawią się duże parkingi. Liczymy na to, że zaspokoją one potrzeby mieszkańców, a parking dla Waryńskiego będzie spełniał swoją funkcję jako parking w formule „Parkuj i Jedź” – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.