Park w nowej odsłonie za rok

Brwinów

Dobiega końca tegoroczny etap prac przy rewitalizacji parku miejskiego w centrum Brwinowa. Ta mniej spektakularna część inwestycji pozwoli rozpocząć w 2020 r. budowę nowych elementów, w tym m.in. wybiegu dla psów.

Brwinowski park zmienia się powoli, ale systematycznie. Efekt wszystkich prac będziemy mogli podziwiać we wrześniu przyszłego roku. Do tej pory wykonawca skupiał się na zadaniach bardziej technicznych. – Etap zaplanowany na 2019 rok dotyczył budowy infrastruktury wodociągowej, sieci energetycznej wraz z oświetleniem terenu, a także rozbiórki i budowy fragmentów ogrodzenia od strony torów kolejowych oraz przy wyjściu z parku do ul. Przejazd – informuje brwinowski magistrat.

W nadchodzącym roku zmiany będą bardziej efektowne. Pojawią się elementy małej architektury, wybieg dla psów, nowe alejki żwirowe, słupki, pergole i murki gabionowe. Do tego ławki, kosze, dwie betonowe szachownice i betonowy stół do ping-ponga.

Rewitalizacja parku ma zakończyć się, jak już wspomnieliśmy, we wrześniu 2020 r. W ten sposób Brwinów zyska piękne, zagospodarowane zielone miejsce w samym sercu miasta. Na przeprowadzenie tej metamorfozy gmina otrzymała ponad 2 mln zł dotacji ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Park w nowej odsłonie za rok”

 1. Wilk Starszy ORG. ! pisze:

  Poniższy WILK Starszy nie jest prawdziwym wilkiem. Ja jestem poglądów prawicowych podobnie jak Brwinowianin. A tamta postać , tzn. ja podejrzewam że jest to ktoś wysoko postawiony w brwinowskim urzędzie. Takie mam wnioski gdyż oni boją się PiS-u jak ognia

 2. Brwinowianin pisze:

  CO ZA SZAJS ! Już większość rzeczy jest popsutych. Jak Burmistrz musi inwestować, a teraz nie ma wyjścia w obawie przed kontrolami NIK, to niech powoła pracowników technicznych do utrzymywania infrastuktury.

 3. brwi pisze:

  a czy ktos wie czy woda będzie w stawie ?

 4. Wilku Starszy pisze:

  Nasz forumowy kłamczuszek Brwinowianin znowu przypisuje rządowi nieswoje zasługi.
  Propagandzisto partyjny, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, to nie jest żaden program rozdawania pieniędzy krajowych. Nie ma żadnej różnicy w tym względzie między „rządami PiS a lewakami”, ponieważ POIiŚ jest to program dysponowania ŚRODKÓW UNIJNYCH, dopłat europejskich. Funkcjonuje od 2007 roku. To nie jest żadna wielka łaska rządu PiS, że kontynuuje program, który istniał już wcześniej i dysponuje pieniędzmi z UE..
  Z kolei dotacje na drogi samorządowe zaczęły funkcjonować za rządów PO od 2008 i zostały nazwane od nazwiska ówczesnego ministra spraw wewnętrznych i administracji, o zgrozo, schetynówkami. PiS ten program zakończył i zrobił swój, chyba tylko po to by te dotacje przestały być nazywane schetynówkami.
  Więc nie pisz farmazonów, że te programy mamy dopiero dzięki PiSowi bo to nieprawda. Próbujesz wciskać propagandę ludziom, którzy nie mają takiej wiedzy w tym temacie. Z premedytacją chcesz żerować na ich niewiedzy, licząc że nikt tego nie sprostuje, a oni ci uwierzą. Co czyni cie wyjątkowo perfidnym człowiekiem.

 5. Sebastian pisze:

  Dziękujemy PiS, dziękujemy Prezesie. Cały Brwinów stoi za Panem murem! Wystarczy przecież przejść się do sąsiedniej Podkowy czy Grodziska żeby zobaczyć w jakiej ruinie są gminy pod rządami lewaków. To straszne! Mam nadzieję, że przykład Brwinowa oświeci tych biedaków i następnym razem wybiorą mądrzej!

 6. Brwinowianin pisze:

  Należy tu nieskromnie podkreslić, a trzeba to robić by ludzie wreszcie zobaczyli tą różnice pomiędzy rządami PiS a lewakami, że modernizacja parku była możliwa dzięki… – CYTAT:
  „gmina otrzymała ponad 2 mln zł dotacji ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.”
  Już nie wpominając o dotacjach na drogi samorządowe.
  Ale brakuje mi jeszcze jednej instytucji w PiS i powinni coś takiego utworzyć, mianowicie jak widzimy na przykładzie Brwinowa gdzie właśnie budowane jest rondo za blisko 5mln.zł , żeby powołać „Państwowy Inspektorat” nadzorujący jakość wykonywanaych inwestycji.
  Na przykładzie Brwinowa i budowanego właśnie ronda widzimy że firma budowlana nawet nie wykonała korytowania (usuwania czarnoziemu) pod chodniki okalające budowane rondo !
  Przecież ta inwesycja to są nasze Polaków pieniądze, nie Burmistrza czy ZDM, czy radnych, dlatego mamy prawo wymagać wysokiej jakości.
  Jestem pewien, że żaden inżynier nie podpisałby się pod inwestycją koło DINO.

  • Tomek pisze:

   Ja widzę różnice w tym jak wygląda miasto i inwestycje jakie są przeprowadzane w ostatnich latach w Brwinowie i w pozyskiwaniu środków na inwestycje. Poprzedni burmistrz osiągnął ostatnie miejsce w Polsce pod względem wykorzystania środków unijnych. Przypomnij mi proszę jakie zmiany zaszły w Brwinowie za Guzika. Zgłoś swoją kandydaturę na głównego inspektora bo nie widzę nikogo bardziej kompetentnego od ciebie. Przechodzę kilka razy dziennie obok budowy i widzę w jaki sposób są prowadzone prace więc nie klam. Zarówno pod chodnikami jak i pod jezdnią było wykonane korytowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły