Park of Poland nabiera kształtów. Ruszyło sadzenie palm

Region

Prace związane z budową gigantycznego aquaparku pod Mszczonowem idą pełną parą. W tym tygodniu ruszyło sadzenie palm, które do polski przyjechały m.in. z Florydy, Malezji czy Kostaryki.

Budowa wodnego parku rozrywki we Wręczy pod Mszczonowem wystartowała w maju 2017 r. Za nami więc dwa lata wytężonych prac. Postępy robót są ogromne. Budynki aquaparku nie tylko pną się w górę, ale również nabierają kształtów i kolorów. W kwietniu rozpoczął się montaż zjeżdżalni, których łączna długość to aż 3 km. Najdłuższa z nich będzie miała aż 320 m.

Park of Poland powstaje na obszarze około 20 ha. W tym tygodniu ruszyły prace związane z sadzeniem 700 palm na terenie aquaparku. Rośliny przyjechały do Polski z Kostaryki, Malezji i Florydy. – Drzewa są różnych gatunków i różnej wielkości.  Przewożone są w klimatyzowanych kontenerach z Rotterdamu, gdzie w specjalnych szklarniach przechodziły aklimatyzację. Codziennie do Park of Poland przyjeżdża kolejny transport z roślinnością, a w nim kilkanaście nowych drzew. Od pierwszego dnia rośliny są pod opieką ogrodników. Cały proces ich sadzenia potrwa około miesiąca – informują przedstawiciele Park of Poland.

To jednak nie koniec. Do Wręczy dotarły również bungalowy dla gości aquaparku. – Domki na  plac budowy przyjechały w pełni wykończone i wyposażone. W każdym jest dwuosobowa sypialnia, salon z rozkładaną kanapą i aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem. Do dyspozycji gości będzie również prywatny taras z meblami ogrodowymi i grillem. Dzięki nowoczesnej technologii modułowej montaż wszystkich 92 domków zakończy się w ciągu 8 tygodni– dodają przedstawiciele PoP.

Jakie atrakcje będą czekać na odwiedzających Park of Poland? W strefie Janamgo pojawią się wspomniane wcześniej zjeżdżalnie, basen z falami, dzika rzeka oraz symulator Surf-Air. Dla najmłodszych przygotowano tu wodny plac zabaw z ciepłą wodą oraz brodzik dla maluchów.

W strefie Relax znajdzie się 400 palm sprowadzonych z Florydy, Malezji i Kostaryki. Zaprojektowano tu również basen termalny o powierzchni 840 m kw oraz ogród o powierzchni 20 000 m kw. Chętni będą mogli zrelaksować się tu w gabinetach masażu, basenów witalnych oraz solariów.

W saunariach na powierzchni 2500 m kw zaprojektowano 12 tematycznych atrakcji różnego rodzaju, m.in. akwarium saunę, grotę solną czy komnatę śnieżną.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.