Park of Poland coraz piękniejszy

Region

Budowa gigantycznego aquaparku we Wręczy pod Mszczonowem idzie pełną parą. Na terenie parku wodnego trwają prace wykończeniowe.

Suntago Wodny Świat, bo tak nazywa się park wodny, który jest elementem kompleksu Park of Poland, jest największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Pod koniec sierpnia zakończyły się prace konstrukcyjne, a realizacja inwestycji weszła w finałowy etap. Choć roboty związane z wykończeniem budynku były prowadzone już w trakcie budowy, to od września wykonawca skupia się już tylko na nich. A czas goni, zwłaszcza że aquapark ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Prace wykończeniowe idą pełną parą. W nieckach basenowych układane są płytki, kończą się prace związane z tworzeniem płaskorzeźby i malowidła, które będzie witać gości parku wodnego w recepcji. Konstrukcje zjeżdżalni zarówno tych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku również nabierają kształtu. A wszystkie 700 palm znajdują się już na swoim miejscu.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na informacje kiedy park wodny będzie dostępny dla gości. Data otwarcia jest jednak owiana tajemnicą. Jedno jest pewne na brak atrakcji nikt tu raczej nie będzie narzekał. Na długiej liście znalazły się m.in.
– 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3,2 km
– Basen z falami – 845 m2
– Basen relax z tzw. dziką rzeką – 800 m2
– Basen „Rzeka przygód” – 427 m2
– Wodny plac zabaw o powierzchni 600 m2
– Maszyna Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem
– Zewnętrzny wodny plac zabaw z ciepłą wodą
– 3 baseny solankowe Dead Sea
– 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami
– 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza

Warto również zaznaczyć że w obiekcie oprócz strefy zjeżdżalni i strefy z basenami ogólnodostępnymi znajdzie się również strefa relaksu. Wstęp do niej będą miały osoby powyżej 16 roku życia. Tu również znajdą się baseny, ale te wyposażone będą m.in w jacuzzi czy bicze wodne. Nie zabraknie basenów z wodą solankową oraz siarkową. Dodatkowo strefa saun oraz spa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Park of Poland coraz piękniejszy”

  1. Abadon pisze:

    CZEKAMY NIECIERPLIWIE

  2. Anonim pisze:

    czarno to widzę , dwa lata i będzie klapa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły