Park botaniczny w Brwinowie prawie gotowy

Brwinów

Mieszkańcy Brwinowa i okolic mogą już podziwiać wyjątkowy ogród. To ekologiczna wizytówka gminy. Park botaniczny stanie się z pewnością idealnym miejscem na rodzinny spacer. Ale trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

W ogrodzie posadzono ponad 30 tysięcy roślin, w tym drzew, krzewów, pnączy, bylin oraz traw. Większość z nich stanowią gatunki rodzime. Sprawdzają się one najlepiej w polskim klimacie. Na wiosnę większość odwiedzających będzie miała szansę odkryć na nowo piękno dawnych gatunków drzew i krzewów owocowych.

W brwinowskim parku botanicznym można będzie podziwiać drewniane rzeźby symbolizujące owoce między innymi kasztanowca, dębu i leszczyny.

W ogrodzie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na terenie parku zbudowano edukacyjny plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mogą pobawić się w piaskownicy archeologicznej, gdzie ukryto skamieniałe organizmy. W ogrodzie zamontowano również zegar słoneczny odmierzający czas niezbędny do przejścia zielonego labiryntu.

Park botaniczny w Brwinowie to miejsce dla wszystkich mieszkańców. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również niewidomi będą mogli poczuć na własnej skórze piękno tego ogrodu. W parku ustawiono tabliczki z napisami w języku Braille`a.

Ogród botaniczny powstał w ramach projektu „Kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie – zagospodarowanie terenów zieleni”. Kwota dotacji na inwestycję wyniosła 2 140 229,65 zł, co stanowiło 85% środków kwalifikowanych. Projekt stworzyła pracownia „Twoja Przestrzeń Architektura Krajobrazu” z Sawina koło Chełma. Prace budowlane wykonała firma Sorted” z Chyliczek koło Piaseczna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Park botaniczny w Brwinowie prawie gotowy”

  1. dsdasdas pisze:

    cudowny wydatek w czasie pandemii. A ulice dziurawe jak ser szwajcarski stoją od kilku lat

  2. Goscq pisze:

    Ten park to jeden wielki syf i smród oraz przesiadywanie menelstwa….

  3. Anonim pisze:

    Gdzie ten park botaniczny się znajduje przy jakiej ulicy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły