Pałac Wierusz-Kowalskich zyska nowe oblicze

Brwinów

Nowy wykonawca rozpoczął prace remontowe w pałacu Wierusz-Kowalskich w Brwinowie. Aktualnie trwa izolacja fundamentów budynku.

Po niemałych perturbacjach w końcu udało się ponownie wybrać wykonawce, który przywróci dawny blask brwinowskiego pałacu. Przypomnijmy, że poprzedni wykonawca zszedł z placu budowy w połowie ubiegłego roku. Gmina nie miała innego wyjścia, jak rozwiązanie umowy z firmą prowadzoną renowację. Później rozpoczęto poszukiwania nowego przedsiębiorstwa, które dokończy roboty.

Wszystko zaczęło się na dobre. Wykonawca zaizolował część fundamentów. – Wykonawca został wybrany, podpisaliśmy z nim umowę. Czas na prace. Pracownicy wykonali z trzech stron budynku izolację fundamentów. Na ten moment kontynuowane są prace od strony zachodniej – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Dodatkowo od strony wschodniej rozłożono rusztowanie, co oznacza, że rozpoczynają się prace przy elewacji – dodaje.

Termin zakończenia prac to czerwiec 2020 r. I musi zostać dotrzymany. Na przeprowadzenie remontu gmina otrzymała bowiem 3 mln zł dofinansowania, które ma być rozliczone najpóźniej we wrześniu przyszłego roku.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Pałac Wierusz-Kowalskich zyska nowe oblicze”

 1. Brwinowianin pisze:

  Pałacyk stał na terenach SGGW, więc zarządcą i właścicielem był podmiot państwowy. Następnie teren zostaje „odkupiony” przez podmiot państwowy (gminę Brwinów) za grube miliony zł. Pytanie do Was…
  – czy to jest logiczne ?
  Dla mnie jest to świetny sposób na obracanie wirtualną gotówką, która w efekcie ląduje w prywatnej kieszeni .
  Ale żeby to było możliwe struktury muszą być w regionach jednolite politycznie, a taką sytuacje mamy obecnie gdzie niestety rządzi PO-KO- w koalicji z ” niezrzeszonymi politycznie „, którzy popierają jednak … PO… 🙂 Tacy oni niezrzeszeni 🙂 !!! heh
  Tak jak w przypadku Brwinowa, gdzie pod nazwą „dobro wspólne” jawnie widać tendencje PEOWSKO- KODOWSKIE, LGBT , itp.
  Ja tego tego narodu nigdy nie pojmę !
  Ja się chyba przeprowadzę do Białegostoku z tego lewackiego Brwinowa !!!

  • Franek pisze:

   to się tam przeprowadź jak nie pasuje ci życie w naszym lewackim mieście

  • Tt pisze:

   Do widzenia

  • Tomek pisze:

   Musisz się wyprowadzić na Białoruś tam Ci będzie najlepiej z twoimi poglądami. W Białymstoku rządzi Truskolaski z poparcia PO KO KOD LGBT i HGW co jeszcze. Mógłbyś tego nie znieść, ale stamtąd bliżej na wschód więc pakuj się i szerokości

  • FELEK pisze:

   Dawaj do Białego tu nie ma takie korpusowa . A Truskolaski nie jest taki zły. Miałem osobiście z tą budową do czynienia i powiem że niezłe tu przekręty się działy. Począwszy od zaplecza projektowego na wykonawstwie kończąc. Aż na wymioty mnie bierze jak słyszę nazwę Brwinów. A lewaków w wagony i porządek z nimi jak w 45 roku.

 2. Kerim pisze:

  Pałac Teichtelda w Pruszkowie czeka na swoją kolej. Minęło huczne stulecie naszego miasta a on wciąż niszczeje. Doczekamy się szybciej chyba wyburzenia ( bo zagraża) niż rewitalizacji. Wstyd przed ościennymi gminami – biedniejsze (podobno) a dbają o swoją historię.

  • Maks pisze:

   Prędzej spłonie niż zostanie wyremontowany. Jest w rękach developera który miał go odrestaurować po zakończeniu budowy pierwszego etapu osiedla przy pałacu. Osiedle jest wybudowane prawie całe. Teraz tylko pozostaje zdobyć miejsce po pałacu. Prezydent Pruszkowa nie jest zainteresowany odkupieniem budynku. Bo jest za drogi.
   Starzyński sprzedał za bezcen historię Pruszkowa. Makuch jej nie odzyska.

 3. Ttttt pisze:

  Poprzedni burmistrz miał to w d. Teraz pałacyk i park odzyska razem dawny blask. Brawo. Szkoda tylko że przez poprzedniego „wlodarza” tyle wyszło drożej. Ale stare władze odeszły. Dzięki za uratowanie tak cennego zabytku. Zaraz malkontenci się odezwą że można było przeznaczyć te pieniądze na inny cel! Olać ich.. Jak pałacyk by spłonął albo się że starości rozsypal też by płakali że „” jak można było dopuścić zabytek do ruiny „. Tylko ten co się tu nie urodził gówno wie i będzie komentował krytycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły