Pałac gotowy w połowie przyszłego roku

Brwinów

Zabytkowy pałac w brwinowskim parku zakryła gęsta siatka z rusztowań, a to oznacza, że remont trwa w najlepsze. Wykonawca zapewnia, że do końca czerwca przyszłego roku obiekt będzie gotowy.

Wygląda na to, że po perturbacjach z poprzednią firmą odpowiedzialną za remont, teraz już wszystko pójdzie zgodnie z planem. Przypomnijmy, że konsorcjum które rozpoczęło rewaloryzację pałacu Wierusz-Kowalskich, nie wywiązywało się z obowiązków i gmina zerwała podpisaną umowę.

Teraz na placu budowy uwija się przedsiębiorstwo z Lublina. – Do tej pory wykonano już większość prac rozbiórkowych. Portal i wykusz od zachodniej strony wraz z tarasem będą odbudowane, ale już na stałe został zlikwidowany łącznik prowadzący do dawnej auli wykładowej SGGW oraz komin dobudowany do pałacu od strony północnej. Nad wszystkim czuwa Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, z którym uzgadniane są wszystkie etapy prac – informuje Mirosława Kosiaty z biura promocji urzędu gminy w Brwinowie.

Jak dodaje, wykonawca wykonał izolację poziomą i pionową fundamentów, oczyszczono i odgrzybiono ściany i strop na poziomie piwnicy, trwają prace związane z naprawą tynków elewacyjnych. – W sierpniu planowane jest rozpoczęcie prac konstrukcyjnych w zakresie wymiany więźby dachowej i wzmocnienia stropów – wyjaśnia Kosiaty.

Przebudowana zostanie też wewnętrzna klatka schodowa oraz południowa elewacja, a zdemontowane schody z czerwonego piaskowca prowadzące od zewnątrz do głównych drzwi zostaną poddane renowacji i powrócą na swoje miejsce.

Wszystkie prace mają zakończyć się w połowie 2020 r.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pałac gotowy w połowie przyszłego roku”

 1. Radek WSC pisze:

  A kiedy ruszy remont pieknego Palacu Potulickich w Pruszkowie ? Wiadomo?

 2. RolnikPOSTĘPOWY pisze:

  prawie 100 lat po wojnie doczekał się …w takim tempie rozwoju człowiek powinien żyć conajmniej 1000 lat to może odczułby postęp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły