P2 znika z ulic, a co z P1?

Piastów

Linia autobusowa P2 kursująca w Piastowie została zawieszona. Taką decyzję podjęły władze Piastowa.

Piastowska linia P2 została uruchomiona pod koniec 2017 r. Linia kursowała na trasie od ronda Kaczorowskiego do pętli autobusowej Ursus-Niedźwiadek. Głównym celem uruchomienia linii było zwiększenie możliwości komunikacyjnych mieszkańców. – Autobus P2 będzie dowoził pasażerów do I strefy biletowej. Dzięki temu mieszkańcy zyskają większe możliwości transportowe. Szukaliśmy optymalnego rozwiązania. Czas pokaże, jakim zainteresowaniem będzie cieszyła się linia P2 – mówił nam w 2017 r. Jan Nowacki, naczelnik Wydziału Utrzymania Miasta Piastowa.

W ostatnim czasie władze Piastowa rozpoczęły poszukiwania przewoźnika, który obsłuży w 2019 r. linie P1 i P2. Postępowanie zostało jednak unieważnione. Kolejny przetarg został ogłoszony już tylko na obsługę linii P1. Co zatem z linią P2? – Informujemy, że w związku z niskim wykorzystaniem możliwości przewozowych linia autobusowa P-2 zostaje zawieszona – informuje Wydział Utrzymania Miasta Piastowa.

Do przetargu na linię P1 zgłosiło się trzech przewoźników. Wszystkie złożone oferty mieszczą się w planowanym budżecie. Na rozstrzygnięcie postępowania trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “P2 znika z ulic, a co z P1?”

 1. Maria pisze:

  Jestem mieszkanka Zbikowa 8i bardzo zalujemy ze zabrano nam kontakt ze Szpitalem na wrzesienie, L23 byl to jedyny autobus ktory nas laczyl co 2 godziny ze szpitalem i kolejka WKD- moze urzad pomysli o nas z Wqarszawa tez nie mamy, a byly kiedys takie plany zeby przedluzyc 717 z Piastowa na Zbikow i co? Czekamy na dobre wiesci z Urzedu Miasta

 2. P-1 pisze:

  pieniądze te same a o jedną linię autobusową mniej, czyżby był to ukłon w stronę ZTM, bo mają mniejsze wpływy za bilety z II strefy, a od kiedy będą szumnie zapowiadane autobusy elektryczne ?

 3. Mm pisze:

  Moja córka jeździ do szkoły i wraca P1. Mam nadzieję że nie usunę P1 bo jest bardzo przydatna dzieci jak i starszym osobą. Pozdrawiam

 4. Pani p pisze:

  Moje dziecko jeździ P1 do szkoły i wraca. I mam nadzieję że będzie jeździła. Że jej nie zlikwidują. Pozdrawiam

 5. Gość pisze:

  Teraz jak będą sklepy to znika P-2,

 6. Piastów pisze:

  Dobrze ze jest linia p1, moje dziecko codziennie jeździ do szkoły. Pozdrawiam

 7. olo pisze:

  do Ożarowa by się przydał .

 8. Piastun pisze:

  Nareszcie przestanie wywozić świeże piastowskie i przywozić zanieczyszczone warszawskie powietrze ☺

 9. nie jestem robotem pisze:

  NAJBARDZIEJ ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE W EUROPIE !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły