Oznakuj swój rower

Region

Wiosenne dni zachęcają do rowerowych przejażdżek. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego pojazdu przed kradzieżą. Do takiego kroku zachęcają policjanci z Grodziska Mazowieckiego i Podkowy Leśnej.

Pozostawienie niezabezpieczonego roweru niesie ze sobą ryzyko kradzieży. Dla złodzieja to znakomita okazja. Dlatego warto podczas wypraw zostawiać rower w miejscach monitorowanych bądź wysokiej jakości zabezpieczenia. Nie wszystkie linki lub klamry są trwałe. Często użycie prostych narzędzi umożliwia ich usunięcie.

Coraz więcej osób decyduje się, aby oznakować rower. Przede wszystkim jest to zabezpieczenie przed kradzieżą, a dodatkowo pozwala zidentyfikować właściciela pojazdu. Wystarczy pójść na komendę i zarejestrować rower. – Wcześniej należy skontaktować się z nami telefonicznie i umówić termin. Obecnie mamy już zapisy na połowę czerwca – mówi asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Na kradzież nie ma złotego środka, jednak warto zrobić wszystko, aby jej uniknąć. Zawsze niesie ona ze sobą dodatkowy stres oraz straty finansowe. – Gdy oznakujemy rower policja ma jego dane. Dzięki temu łatwiej jest zidentyfikować właściciela pojazdu. Warto oznakować swój rower – wyjaśnia asp. Janowiec.

Grodziscy policjanci prowadzą bezpłatne znakowanie rowerów w poniedziałki w godzinach 12.00-15.00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 19.

Niebawem również mieszkańcy Podkowy Leśnej będą mogli skorzystać z takiej możliwości. W niedzielę, 29 maja, miejscowi policjanci w budynku komendy przy ul. Brwinowskiej 17A w godzinach 14.00-19.00 będą znakowali rowery. Chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 22 755 60 09.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.