Otwierają rondo w Brwinowie

Brwinów

Dobra wiadomość dla kierowców z Brwinowa i okolic. Dziś po południu z nowo wybudowanego ronda u zbiegu ulic Biskupickiej, Piłsudskiego i Armii Krajowej znikną bariery i znaki zakazu wjazdu.

Tę dobrą wiadomość przekazał w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych burmistrz Arkadiusz Kosiński. – Po południu w piątek 29 listopada 2019 r. zostaną zdemontowane znaki zakazu ruchu oraz wszelkie zapory, zastawy drogowe i nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Biskupickiej z ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej wraz z odcinkiem ok. 460 m zmodernizowanej ul. Biskupickiej (od kościoła do ul. Szkolnej) zostanie udostępnione dla ruchu kołowego. Miłej przejażdżki! – czytamy we wpisie brwinowskiego włodarza.

Przed przywróceniem ruchu ekipa montująca nowy transformator uporządkuje miejsce swojej pracy i zasypie wykopy (ta część może przeciągnąć się do soboty). Na początku przyszłego tygodnia położony zostanie chodnik na odcinku od przejścia dla pieszych przy rondzie przez jezdnię ul. Piłsudskiego (w obydwu kierunkach). Również w przyszłym tygodniu zamontowane zostanie odnowione ogrodzenie plebanii, planowane są prace ogrodnicze.

Ale najważniejsze, że nowe skrzyżowanie będzie już otwarte dla kierowców. W ten sposób w centrum Brwinowa zniknie drugie po „wahadle” w tunelu duże utrudnienie. Dajcie znać jak będzie się Wam jeździło!

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Otwierają rondo w Brwinowie”

 1. Brwinowianin pisze:

  Korków nie ma bo od zawsze wiadomo że RONDO jest najlepszym rozwiązaniem drogowym, bo bezkolizyjnym i bezpiecznym. Jak widac na przykładzie korki zniknęły , a były tam zawsze. TYLKO OSOBNĄ KWESTIĄ JEST JAKOŚĆ TEJ INWESTYCJI ZA ……………………………………….5 MILONÓW ZŁ!

  • Wilku Starszy pisze:

   Rondo nie jest rozwiązaniem bezkolizyjnym kłamczuszku. Na rondzie jest mniej punktów możliwych kolizji niż na zwykłym skrzyżowaniu, ale nadal są, co czyni rondo rozwiązaniem kolizyjnym.
   I nie sprawdza się przy skrzyżowaniu drogi bardzo ruchliwej z drogą podrzędną, ponieważ zawsze będzie ograniczało przepustowość drogi bardzo ruchliwej kosztem większej swobody dla drogi podrzędnej.

   • Brwinowianin pisze:

    WS – jesteś uparty jak osioł. Mam wrażenie że Twoje „fachowe” analizy to efekt przyswojonej wiedzy teoretycznej z lat 80′ i na tym etapie się zatrzymałeś.
    W tym przypadku j/w akurat właśnie mamy przykład gdzie zawsze były korki…a teraz jak ręką odjął

 2. Brwinowianin pisze:

  Super rondo. Brak korków rano i po południu. Rewelacja.

 3. Paweł pisze:

  Brawo dla Burmistrza.
  Przejazd przez rondo bezpieczny, sprawny, bez korków. Elegancki chodniczek. Brawo!

 4. ona pisze:

  najwększa fuszerka z jaką się spotkałam. Nawet nie ma odpowiedniej podbudowy z tłucznia pod asfaltem a koszt przekroczył …UWAGA,
  – 5 milionów zł ! SKALNDAL I ZŁODZIEJSTWO !

  • Tomek pisze:

   Brwinowianin nie zmieniaj nickow. Leć do Zbyszka do prokuratury i zgłoś swoje żale. Najlepiej jeszcze znajdź jakieś nieprawidłowości w tunelu i niech znów to wszystko pozamykaja i dokładnie sprawdza co tam jest pod tym asfaltem

 5. Abadon pisze:

  Jest git 🙂 Miło jest przejechać na drugą stronę miasta w czasie krótszym niż 2 minuty 🙂

 6. major bień pisze:

  4 miesiące jak z bicza strzeliło

 7. Anonim pisze:

  No i fajnie

 8. Rodowici mieszkańcy pisze:

  Wszystkich narzekających bardzo prosimy o nie przyjeżdżania

 9. Mój dom Brwinów pisze:

  Brawo dla burmistrza , dużo dobrych inwestycji miasto się zmienia na dobre aby tak dalej.

 10. dsaxz pisze:

  no w końcu ta wieś będzie przejezdna, po 3 miesiącach ‚remontu’

 11. Gość pisze:

  Ile razy można otwierać to samo rondo.

 12. Joanna pisze:

  Właśnie wróciłam. Jechałam przez Brwinów. Burdel z objazdem jest nieziemski. Nie ma nawet znaków z kierunkiem objazdu. Kluczenie uliczkami, gdzie co chwilę jest albo równorzędne albo spowalniacz. Strata czasu i paliwa na takie objazdy.

 13. jgf pisze:

  Nie otwierajcie!!!!! Słoiki nie będą miały na co narzekać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły