Otwarcie ronda jednak za kilka dni

Brwinów

Kilka dni dłużej potrwa wyłączenie z ruchu nowo wybudowanego ronda w Brwinowie. Auta miały tamtędy pojechać we wtorek, 26 listopada. Co się stało?

Po zlikwidowaniu ruchu wahadłowego w tunelu pod torami PKP w Brwinowie jeszcze tylko jedna inwestycja utrudnia życie kierowcom w centrum miasta. To budowa ronda u zbiegu ul. Biskupickiej, Piłsudskiego i Armii Krajowej. Bezkolizyjna krzyżówka miała być otwarta dziś, ale stanie się to dopiero za kilka dni, mimo że technicznie byłoby to możliwe już teraz.

Skąd więc decyzja o wstrzymaniu otwarcia dla ruchu? Chodzi o bezpieczeństwo prac prowadzonych przy przebudowie napowietrznego transformatora, które prowadzi Rejon Energetyczny PGE w Pruszkowie. – Na przełomie października i listopada w rejonie budowanego ronda ustawiono tymczasowy transformator kontenerowy, następnie we wtorek 5 listopada przełączono do niego kable energetyczne średniego i niskiego napięcia a potem zdemontowano stary napowietrzny transformator wraz ze słupami średniego i niskiego napięcia, w tym zdemontowano słupy z jezdni ronda, co pozwoliło na zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji jezdni i ułożeniem wszystkich trzech warstw asfaltu – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jak dodaje, docelowy transformator został przez PGE zamówiony i miał dotrzeć na początku grudnia a prace przy jego montażu i uruchomieniu miały być wykonane do 10 grudnia. Następnie firma budująca rondo miała ułożyć obok transformatora chodnik. Okazuje się jednak, że urządzenie zostało dostarczone wcześniej i do prac można przystępować od razu.

– Dlatego też w czwartek i piątek wykonawca pracujący na zlecenie PGE będzie w rejonie sklepu Dino wykonywał prace związane z montażem i uruchomieniem nowego transformatora oraz przełączeniem kabli energetycznych średniego i niskiego napięcia z transformatora tymczasowego na ten docelowy. Będzie czasowo zajmował jezdnię w sąsiedztwie ronda. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo robotników oraz kierowców na rondzie lepiej będzie jeśli prace związane z transformatorem zostaną wykonane przy utrzymaniu zamknięcia drogi – zaznacza brwinowski włodarz.

Co więcej, to chwilowe zamieszanie pozwoli całe przedsięwzięcie zakończyć dwa tygodnie wcześniej niż planowano. Chodnik zostanie bowiem położony jeszcze w tym miesiącu, zaraz po zakończeniu praz ekipy z zakładu energetycznego.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Otwarcie ronda jednak za kilka dni”

 1. Rodzinks pisze:

  Elektrownia to Państwo w Państwie, kto próbował się dodzwonić w błachej sprawie zawsze zostaje odprawiony z kwitkiem. A panowie z niby PGE usuwając y awarie robią to dość i sprawnie, ale.
  I tu jest szkopuł. Usuwając awarię szybko i tak czekają w krzakach do 16:00 żeby ich dyspozytor nie wysłał gdzieś jeszcze.

 2. Brwinowianin pisze:

  a tak „na marginesie”, to brwinowianie mieli okazje poznać dzieki temu inne ulice w okolicy, którymi został wytyczony obiad, a których stan woła o pomstę do Abrahama , np.ul.Sienkiewicza jest w takim stanie, że więcej jak 15 km/h tamtędy nie jadę, a do tego żeby było śmieszniej zamontowano jeszcze progi zwalniające 🙂 !
  https://www.google.pl/maps/@52.1472222,20.7137621,3a,75y,260.47h,72.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3bmmrlk_HHUVZdqRObXFqA!2e0!7i13312!8i6656

 3. Abadon pisze:

  Poczekamy , damy radę !

 4. adamk2. pisze:

  Wyłączenie z ruchu nowo wybudowanego ronda? A czy ono było już włączone do ruchu?

 5. racjonalista WPR pisze:

  jest git , najbardziej lubię pojeździć tymczasowym objazdem na ul. Sienkiewicza – są tam wyjątkowo niskie progi spowalniające , na mega równej nawierzchni (trylinki)- na której to przecież ( gdyby nie wspomniane progi)można się niemało rozpędzić

 6. Wilku Starszy pisze:

  Redakcja chyba przedawkowala wywody Brwinowianina, ktory swego czasu mocno forsowal swoja teorie, ze rondo jest rozwiazaniem bezkolizyjnym.
  Nie, nie jest bezkolizyjne, jest tylko mniej mozliwych punktow kolizji w porownaniu do zwyklego skrzyzowania ale nadal sa.

  • Brwinowianin pisze:

   „WS”, a jaki wpływ ma redakcja co do takich kwestii czy będzie gdzieś rondo, czy skrzyżowanie ?
   My możemy jedeynie podpowiadać dobre sprawdzone rozwiązania jakim są ronda .
   A co do Pruszkowa to jest w tym mieście niestety dużo absurdów drogowych jak np. znaki STOP przed torami , gdzie wiadomo że nie jeździ żaden pociąg…

 7. bubu24 pisze:

  Od kiedy rondo to jest „bezkolizyjna krzyżówka” ?

 8. Anonim pisze:

  Taki burmistrz to skarb. A w Pruszkowie mamy to co mamy 🙁

 9. Brwinowianin pisze:

  jak przyjedzie moja rodzinka z Kalifornii w przyszłe lato to nie pozna Brwinowa ! Tylko jeszcze żeby dociągneli nowy chodnik przynajmniej do ulicy Wiejskiej 🙁

  • Tomek pisze:

   A wujek z Grojca jak przyjedzie handlować na nowym targowisku to dopiero padnie z wrażenia 😉Widzisz jak jest pięknie dzięki burmistrzowi

   • Brwinowianin pisze:

    TO BYŁA PODPUSZKA DLA CIEBIE TOMASZKU…bo chyba sam w to nie wierzysz że burmistrz dalej ten chodnik pociągnie 🙂 ?

    • Tomek pisze:

     Pociągnąć to ty możesz coś innego. Sprawdź co obejmowała inwestycja i będziesz wszystko wiedział. Jeszcze niedawno nie było prostego chodnika w całym Brwinowie

    • Tomek pisze:

     Ale słyszałem że podobno mają dla ciebie rozkładać czerwony dywan jak będziesz przechodził

    • Tadeusz pisze:

     Ci wiecznie niezadowoleni polacy brwinowianie nic nie robic tylko krytykowac jak kiepski w serialu dramat brwinów zmienia sie kolosalnie mieszkam 40 lat na powstańców i widze te zmiany. Pozdrowienia dla Brwinowian

  • krypto pisze:

   Rodzinka z kaliforni, rany. mogę cię poznać? Będę się chwałił ze znam kogoś kto ma rodzinę w kaliforni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły