Otrzymali dotacje na ścieżki rowerowe

Region

Raszyn, Nadarzyn i Piastów rozbudują sieć ścieżek rowerowych na swoim terenie. W ramach dofinansowania trzy gminy otrzymały łącznie blisko 13 mln zł.

Trasy rowerowe są niezwykle potrzebne, bo stale rośnie liczba osób, które jako środek transportu wybierają rower. W regionie przybędzie ścieżek dla cyklistów. Niedawno informowaliśmy, że gminy Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Michałowice, Podkowa Leśna i Żyrardów zawiązały partnerstwo i wspólnie starały się o środki na wykonanie tras rowerowych. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 otrzymały blisko 30 mln zł. Przeczytasz o tym tu. Warto dodać, że Michałowice na realizację projektu otrzymały 3,7 mln zł, z kolei Milanówek ponad 400 tys. zł. 

Jednak nie tylko partnerstwo było skuteczną receptą na pozyskanie dofinansowania na rozwój sieci ścieżek rowerowych. W naszym regionie kilka gmin ubiegało się o środki samodzielnie. Raszyn otrzymał 5,4 mln zł na ponad 7 km ścieżek rowerowych. – Prowadzimy rozmowy na temat przebiegu tras. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się uzyskać dofinansowanie na rozwój infrastruktury rowerowej. Na pewno dobrze je wykorzystamy – zapewnia Michał Kucharski, wicewójt Raszyna.

Z kolei w Nadarzynie powstanie blisko 21 km nowych ścieżek rowerowych. Na ten cel gmina otrzymała 4,5 mln zł. – Inwestycja obejmuje I i II etap budowy – ciąg dróg rowerowych w Strzeniówce, Nadarzynie, Kajetanach, Ruścu i Młochowie do Rozalina. Do stycznia powinna zostać podpisana umowa o dofinansowanie. Następnie ogłosimy przetarg na wykonanie dróg rowerowych. Planujemy, że na wiosnę wykonawcy rozpoczną już pracę. Zakończenie projektu to 31 maja 2018 roku – napisano na facebooku gminy Nadarzyn.

Również Piastów planuje rozbudowę sieci dróg rowerowych. Miasto otrzymało 2,9 mln zł na wykonanie 5,6 km tras.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.