Otrębusy z odnowionymi drogami

Brwinów

W Otrębusach roboty drogowe idą pełną parą. Wszystkie prace wykonywane są w terminie.

Kończy się remont ul. Polnej, a już na początku lipca rozpocznie się przebudowa odcinka ul. Sadowej. Ulica Polna zyskała nową jezdnię, zjazdy indywidualne, wjazdy na drogi wewnętrzne, próg zwalniający, nowy chodnik i zatokę postojową w pobliżu ul. Spacerowej. Firma realizująca inwestycję terminowo wywiązała się z zadania.

Kolejną ulicą, która jest w kolejce do remontu, jest Sadowa. Przebudowa obejmie odcinek od ul. Sygietyńskiego do ul. Natalińskiej. Wykonawcą robót będzie firma z Warszawy, a koszt realizacji wynosi 1 211 550,00 zł. Zakończenie prac zaplanowano na 30 września. Roboty drogowe obejmą przebudowę jezdni, remont wlotów ulic poprzecznych, budowę chodnika, montaż odpowiedniego oznakowania.

Jak podkreśla burmistrz gminy Brwinów, Arkadiusz Kosiński – Zaplanowana w tym roku przebudowa ul. Polnej i odcinka ul. Sadowej oraz w kolejnych latach rozbudowa obecnie projektowanego odcinka ul. Sadowej (od ul. Wspólnej do skrzyżowania z ul. Warszawską) w zasadzie zakończy proces modernizacji sieci szkieletowej tej części Otrębus.

W tegorocznych planach jest jeszcze jedna duża inwestycja, która ma być realizowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich: rondo na skrzyżowaniu ulic Natalińskiej i M. Piaseckiego. Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Otrębusy z odnowionymi drogami”

  1. MarJel pisze:

    Jeśli chodzi o Ul. Polną – zakończone, sprawna realizacja. Natomiast ul. Sadowa – koszmar, porażka. Wykonawca wszedł na ulicę , rozkopał jezdnię (zrujnował), poustawiał znaki drogowe zakazu zmieniając organizację ruchu i na przeszło miesiąc – nic się nie działo. Teraz , nagle zrobili krawężniki i chodnik. Dla korzystających z drogi to koszmar. Dla Burmistrza to porażka wyboru wykonawcy i określenia terminu. Pewnie chodziło o termin, który następnie będzie przesuwany. A należy wlepić kary i zaoszczędzić na nieuczciwym oferencie. . Widać też brak nadzoru inwestorskiego albo jego niekompetencję. ze strony Burmistrza. Zła organizacja pracy i ruchu powoduje, że do połowy osiedla (północna strona Otrębus) dojazdu praktycznie nie ma a łatwo można byłoby sprawić by był. Skrzyżowanie Natalińska-Polna-Sadowa pełni bardzo ważną rolę komunikacyjną, także Sadowa-Spacerowa . Wystarczyło pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły